آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 258266
تاریخ انتشار : 12 مرداد 1398 10:57
تعداد بازدید : 4713

تداوم افت فروش آیفون

اپل، کارت اعتباری عرضه می کند

اپل که به دلیل تداوم افت فروش آیفون، در تلاش برای تنوع بخشیدن به مدل کسب وکار خود است، اعلام کرد که در ماه جاری (اوت) کارت اعتباری اختصاصی خود را با نام اپل کارت عرضه خواهد کرد.
undefined

آی تی من- تیم کوک مدیر اجرایی اپل، روز سه شنبه گذشته در جریان گزارش عملکرد مالی این شرکت، خبر ارایه کارت اعتباری این شرکت را اعلام کرد.
اپل در سه ماهه سوم سال مالی، عملکردی فراتر از پیش بینی ها داشت و موفق به کسب 53.8 میلیارد دلار درآمد شد و از آخرین پیش بینی درآمد این شرکت که 53.39 میلیارد دلار بود، فراتر رفت. در پی ثبت این درآمد ارزش سهام اپل نیز در بورس با 3 درصد رشد مواجه شد. درآمد کلی اپل در دو فصل مالی پیشین، به دلیل افت فروش آیفون کاهش یافته بود و در سه ماهه سوم نیز سهم فروش آیفون از مجموع درآمدهای اپل به زیر 50 درصد رسید که از سال 2012 تا کنون سابقه نداشته است. اپل در سه ماهه سوم سال جاری میلادی مبلغ 25.99 میلیارد دلار از فروش آیفون درآمد داشته است؛ در حالی که در مدت مشابه در سال قبل این درآمد 29.47 میلیارد دلار بود.
اپل این درآمد را مدیون تداوم رشد فروش خدمات و دستگاه های پوشیدنی خود است؛ در حالی که گوشی آیفون، کامپیوترها و سایر سخت افزارهایی که عامل شهرت اپل شده اند، در سبد درآمدی اپل با افت مواجه شده اند. به این ترتیب اپل سرمایه گذاری بیشتری روی خدماتی مانند اپل پی، اپل میوزیک و Apple Care کرده است.
ابزارهای پوشیدنی اپل نیز مانند اپل واچ و ایرپاد در سه ماهه سوم با 64 درصد رشد به درآمدی معادل 5.5 میلیارد دلار رسیدند و از نظر فروش بر آیپد پیشی گرفتند.
تیم کوک در این مراسم گفت: این بهترین فصل سوم مالی اپل تا کنون بوده که به لطف رکوردی تاریخی از خدمات، سرعت گرفتن رشد پوشیدنی ها، عملکرد قوی آیپد و مک و بهبود در رویکردهای آیفون اتفاق افتاده است.
وی افزود: اپل سرمایه گذاری بیشتری برای تولید در آمریکا انجام داده و به اسمبل کردن مک پرو در آمریکا ادامه خواهد داد.اپل پیشتر از دولت ترامپ درخواست کرده بود که قطعات لازم برای دستگاه هایش را که از چین وارد می شود، از تعرفه وارداتی 25 درصدی معاف کند. اما ترامپ در توییتی پاسخ داده بود که چنین امتیازی به اپل داده نخواهد شد و این شرکت باید تولیدش را در آمریکا انجام بدهد.
اما کارت اعتباری اپل که با نام Apple Card عرضه می شود، شامل یک رابط کاربری خواهد بود که محل انجام خرید و مبلغ هر تراکنش را به مشتری نمایش می دهد. این رابط کاربری، خریدها را به گروه های مختلف شامل سرگرمی، غذا و خرید فروشگاهی دسته بندی می کند و برای تشویق به استفاده از این کارت اعتباری به جای سیستم امتیازی، از تخفیف در شکل بازگشت پول استفاده می شود. برای مثال در صورت استفاده از اپل پی، 2 درصد و به ازای خرید از فروشگاه های اپل 3 درصد از مبلغ خرید بازگردانده 
می شود.
کوک گفت: هم اکنون هزاران نفر از کارکنان اپل از اپل کارت به صورت آزمایشی استفاده می کنند.
اپل کارت در هر دو شکل دیجیتالی و فیزیکی عرضه می شود. البته این کارت اعتباری دارای شماره کارت سنتی 16 رقمی، کد CVV  و تاریخ انقضا نیست و به جای آن، در هر مورد تراکنش رمز یک بار مصرفی به عنوان شناسه تولید می کند. موسسه اعتبار دهنده برای این کارت شرکت گلدمن ساکس است و اپل گفته که این شرکت قادر به ردگیری خرید و فروش های کاربران نخواهد بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :