آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 258513
تاریخ انتشار : 19 مرداد 1398 12:43
تعداد بازدید : 4969

گوشی های قدیمی هواوی به کمک جنگل ها می آیند

هواوی در راستای مسوولیت های محیط زیستی خود، گوشی های از رده خارج و فناوری های هوش مصنوعی خود را در اختیار گروهی قرار داده که با استفاده از آن می توانند نظارتی هوشمندانه بر جنگل و مبارزه با قطع غیرمجاز درختان داشته باشند.
undefined

آی تی من-  Rainforest Connection (به اختصار RFCx) گروه تازه تأسیسی است که ایده آن ها توجه هواوی را به خود جلب کرد و نتیجه آن شکل گیری همکاری با هدف محافظت از جنگل ها در برابر جنگل خواران شده است.
RFCx  با جمع آوری گوشی های هوشمند از رده خارج و اعمال تغییرات کم، از آن ها به عنوان گوش شنوای جنگل استفاده می کنند و به صورت لحظه ای صدای قسمت های مختلف جنگل را پایش می کنند. این ایده کاربردی توجه هواوی را جلب کرده و همکاری هواوی و RFCx در راستای حفظ جنگل ها آغاز شده است. گوشی های هوشمند مورد استفاده در این طرح، به طور دائم مشغول ارسال داده های صوتی ضبط شده از جنگل هستند و از این راه به حفظ جنگل ها در برابر قطع غیرقانونی درخت ها کمک می کنند. به گفته یکی از زیست شناسان فعال در RFCx، روزانه بیش از 200 هزار ساعت داده صوتی از این جنگل ها جمع آوری می شود. نظارت بر این حجم بالای داده حدوداً به 60 سال زمان احتیاج دارد. بنابراین نظارت نیروی انسانی امری غیر ممکن است.
در این مرحله از کار هم هواوی با هوش مصنوعی به کمک این گروه آمد. سیستم Huawei Cloud  با پردازش لحظه ای تمام این اطلاعات قادر است در صورت تشخیص صدایی مشکوک، به عنوان مثال صدای اره برقی یا ماشین حمل چوب، در لحظه محیط بانان را از جزییات اتفاق با خبر کند و با ارسال محل تخلف، به آن ها کمک کند تا در سریع ترین زمان ممکن، اقدام لازم را انجام دهند. تاکنون مساحتی بالغ بر 2500 کیلومتر مربع (چیزی در حدود 200 هزار استادیوم فوتبال) از جنگل های کاستاریکا با استفاده از اسمارت فون های قدیمی هواوی تحت پوشش این طرح درآمده اند. هواوی همچنین سرویس Huawei Cloud را به منظور آپلود و نگه داری از این اطلاعات در اختیار RFCx قرار داده است. از طرف دیگر تیم توسعه دهندگان هوش مصنوعی هواوی پس از پایان مراحل توسعه، به بررسی اولین مدل اختصاصی هواوی برای پردازش داده ها پرداختند که نتیجه ی آن، بهبود چشمگیر این سیستم در مقایسه با نمونه قبلی مورد استفاده بود. هواوی با افزایش دقت این سامانه توانسته است به محافظت بهتر از جنگل ها کمک شایانی کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :