آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 259003
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1398 12:54
تعداد بازدید : 4730

تولیدات اپل به زودی گران می شود

نبرد تجاری آمریکا بر علیه چین سرانجام موجب گران شدن برخی تولیدات محبوب در عرصه فناوری شد که محصولات شرکت اپل در صدر آنها قرار دارد.
undefined

آی تی من- اعمال تعرفه های تجاری جدید دولت ترامپ بر علیه چین و واکنش متقابل این کشور باعث شده تا خریداران تعداد زیادی از محصولات محبوب دنیای فناوری مجبور شوند از امروز برای خرید آنها پول بیشتری پرداخت کنند.
درگیری یادشده به افزایش ۱۵ درصدی تعرفه کالاهایی مانند ایرپاد، ساعت اپل، هدفون های بیتس، هام پاد، رایانه های آی مک می انجامد که تأثیر آن در بازار به زودی احساس خواهد شد. تعرفه های مذکور بر روی قیمت دوربین های دیجیتال، حافظه های فلاش، دی وی دی ها و دستگاه های بلو – ری و باتری های لیتیومی نیز تأثیر می گذارد.
در نهایت این موج گوشی های هوشمند، لپ تاپ ها، کنسول های بازی و دیگر فناوری ها را شامل می شود. به گفته کارشناسان اگر دو کشور نتوانند تا ۱۵ دسامبر در مورد اختلافات خود به توافق برسند، بعید به نظر می رسد که افزایش قیمت مذکور قابل بازگشت باشد.
هنوز مشخص نیست اپل و سایر شرکت های فناوری آمریکا برای جبران افزایش تعرفه تا چه میزان بر قیمت کالاهای خود می افزایند. شرکت اپل معمولاً حاشیه سود خود را به طور ثابت حفظ کرده و لذا بعید به نظر می رسد این بار هم کاهش درآمد خود را تحمل 
کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :