آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 259094
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1398 11:34
تعداد بازدید : 56

سامانه ثبت اموال مسوولان 4 فاز دارد

سخنگوی قوه قضائیه گفت: سامانه ثبت اموال و دارایی های مسئولان در چهار مرحله تعریف شده که گام اول آن امکان ثبت نام و درج اموال و دارایی های افراد است.
undefined

فناوران- غلامحسین اسماعیلی، در گفتگوی تلویزیونی با اشاره به فعال شدن سامانه ثبت اموال مسئولان، افزود: همان گونه که در آغاز دوره مسئولیت جدید، ریاست قوه قضاییه وعده داده بود سازوکار اجرای قانون نحوه رسیدگی به اموال و دارایی های مقامات و مسئولان را عملیاتی و اجرایی کند، ابتدا آیین نامه این قانون تنظیم و در آن پیش بینی شد ظرف دو ماه، سامانه ثبت اموال و دارایی هایی مقامات و مسئولان از سوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه بارگذاری و آماده ثبت اطلاعات و اموال مشمولان قانون شود.
وی با بیان اینکه این سامانه از سوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه مهیا و بارگذاری شده است گفت: فرآیند جامع این سامانه در چهار گام تعریف شده است. گام اول این سامانه امکان ثبت نام و درج اموال و دارایی های افراد است که گزارش آن در جلسه روز گذشته مسئولان عالی دستگاه قضائی ارائه شد.
سخنگوی قوه قضائیه افزود: البته مقرر شده برای ارتقاء گام اول و اجرای گام های بعدی و و فراهم شدن امکان دسترسی بهتر مقامات ذی ربط به سامانه، مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه حسب دستور رئیس دستگاه قضا، اقدامات تکمیلی در این مورد انجام دهد و گزارش آن را به صورت مبسوط در جلسه بعدی شورای عالی قوه قضائیه ارائه کند.
منبع: مهر 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :