آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 259107
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1398 12:5
تعداد بازدید : 54

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی:

شرکت های اینترنتی مستندات ندادند، پس افزایش تعرفه درکار نیست

با وجود درخواست های مکرر اپراتورهای اینترنت ثابت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مدعی است که فعلا برنامه ای برای افزایش قیمت اینترنت ندارد.
undefined

آی تی من- در دو ماه گذشته بحث مفصلی درباره افزایش قیمت اینترنت میان سازمان تنظیم مقررات و شرکت های اینترنتی در برخی رسانه ها برقرار بوده است. از یک سو اپراتورهای اینترنت ثابت معتقد بودند با توجه به تورم بالای کشور و افزایش سرسام آور هزینه ها، باید تعرفه اینترنت هم تا 50 درصد افزایش یابد. 
این درخواست با استقبال وزارت ارتباطات مواجه نشد و در نهایت وزیر ارتباطات اعلام کرد افزایش تعرفه تنها به شرط افزایش کیفیت سرویس، به روز رسانی سرویس ADSL و حرکت به سمت VDSL روی می دهد.
با گذشت دو ماه از درخواست شرکت های اینترنتی، رییس سازمان تنظیم مقررات می گوید فعلا هیچ برنامه ای برای افزایش تعرفه وجود ندارد و جالب تر این که شرکت های اینترنتی هم با این سازمان برای توجیه دلایل و میزان افزایش همکاری نکرده اند.
معاون وزیر ارتباطات در این باره به مهر گفت: فعلا سیاستی برای افزایش قیمت اینترنت نداریم و پیشنهادی در این باره به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نبرده ایم. 
حسین فلاح جوشقانی افزود: ما جدولی را بر اساس پارامترهای اقتصادی و کیفی در خصوص تحلیل تعرفه اینترنت تهیه کرده و به تمام شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت، نامه دادیم تا نظرات خود و تحلیل های شان را در مورد تعرفه گذاری به ما ارایه دهند.
وی با بیان اینکه تنها دو شرکت این تحلیل ها را به ما ارایه داده اند افزود: اگر اطلاعاتی به ما بدهند ما آن را بررسی می کنیم و در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از آن دفاع خواهیم کرد.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاکید کرد: فعلا اطلاعات مناسبی که بتوان بر اساس آن برای افزایش تعرفه اینترنت تصمیم گرفت نداریم. مگر آنکه اپراتورهای ارایه دهنده خدمات اینترنت اطلاعات مورد نیاز و تحلیل درستی از شرایط اقتصادی شان را برای این درخواست به ما ارایه دهند.
فلاح جوشقانی گفت: البته سیاست ما این است که به سمتی برویم که هزینه های اپراتورها کاهش یابد؛ راهکارهای مختلفی می توان برای آن اجرا کرد. برای مثال یکی از راهکارها می تواند کاهش قیمت پهنای باند و شبکه انتقال باشد که البته آن هم نیازمند تحلیل اقتصادی و اطلاعاتی است که اپراتورها باید به ما ارایه دهند.
معاون وزیر ارتباطات افزود: قطعا با این دلیل کلی که قیمت دلار افزایش یافته است نمی توان قیمت اینترنت را افزایش داد. اپراتورها باید به ما بگویند که موضوعاتی اینچنینی چقدر روی هزینه شبکه تاثیر گذاشته و یا اینکه هزینه تجهیزات شبکه تا چه حد بالا رفته و چه میزان تاثیر روی هزینه های توسعه شبکه داشته است.
وی گفت: این درخواست نیازمند مستنداتی است و تاکنون دو شرکت مستندات خود را در خصوص این درخواست، ارایه کرده اند که این موضوع در معاونت اقتصادی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در دست بررسی است. اما اطلاعات جامعی که ما را به قطعیت برای تغییر قیمت در این حوزه برساند، نداریم و تاکنون پیشنهادی در این باره به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نبرده ایم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :