آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 259186
تاریخ انتشار : 16 شهریور 1398 14:24
تعداد بازدید : 4680

ضرورت برخورد با گرانفروش ها در بازار موبایل

عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس با بیان اینکه قیمت موبایل باید متناسب با کاهش نرخ ارز نزولی شود، گفت: در صورتی که فروشندگان از کاهش قیمت کالاها خودداری می کنند باید با آنها برخورد شود.
undefined

فناوران - غلام محمد زارعی عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس با بیان اینکه قیمت گوشی متناسب با نرخ ارز کاهش نیافت، گفت: علیرغم کاهش نرخ ارز و تثبیت آن، قیمت کالاها همچنان بالا است که این امر نشان دهنده این است که رابطه ای میان بهای کالاها و نرخ ارز وجود ندارد.
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس، با بیان اینکه قیمت کالاها باید متناسب با کاهش نرخ ارز کم شود، افزود: دستگاه های نظارتی و وزارتخانه های مسئول مانند صنعت، معدن و تجارت باید برای کاهش قیمت کالاها متناسب با نرخ ارز تمام تلاش خود را به کار برند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن اظهار کرد: اگرچه قیمت موبایل در هفته های اخیر کاهش پیدا کرده است اما باید بیش از پیش کم شود وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات و صنعت، معدن و تجارت باید به این موضوع ورود کنند تا قیمت ها متناسب شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه با افزایش میزان واردات گوشی همراه زمینه برای کاهش قیمت موبایل فراهم می شود، اضافه کرد: متاسفانه در دوره ای که قیمت دلار افزایش پیدا می کرد بهای کالاها لحظه ای و در برخی موارد جلوتر از افزایش نرخ دلار گران می شد اما حال که شیب دلار نزولی شده است، بازار در برابر کاهش قیمت ها مقاومت می کند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن با طرح این سوال که اگر میان افزایش نرخ دلار و قیمت کالاها رابطه مستقیمی وجود دارد چرا با کاهش نرخ ارز قیمت ها موبایل کاهش چندانی پیدا نکرد؟ ادامه داد: دستگاه های نظارتی باید با فروشندگان و سوءاستفاده گران برخورد کنند تا زمینه کاهش بیشتر قیمت ها فراهم شود.
منبع: خانه ملت


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :