آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 259205
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1398 10:53
تعداد بازدید : 53

هوش مصنوعی،120 میلیون نیروی کار را نیازمند بازآموزی کرده است

نتایج بررسی های آی بی ام نشان می دهد که در سه سال آینده، به دلیل توسعه هوش مصنوعی و کاربردهای خودکارسازی هوشمند، 120 میلیون کارمند و کارگر نیاز به بازآموزی خواهند داشت.
undefined

فناوران- تحقیقاتی که در موسسه ارزش های کسب وکار آمریکا انجام و نتایج آن جمعه گذشته منتشر شد، از لزوم بازآموزی 120 میلیون نیروی کار در 12 اقتصاد برتر جهان به منظور هماهنگی با سرعت به کارگیری هوش مصنوعی در کسب وکارها و کارخانجات حکایت دارد. اما همین بررسی نشان می دهد که کمتر از نیمی از مدیران اجرایی که آی بی ام با آنان گفت وگو کرده، منابع لازم برای کاهش این شکاف مهارتی حاصل از فناوری های جدید را در  اختیار دارند.
به گفته ایمی رایت (Amy Wright)، مدیر یکی از شرکت های همکار در برنامه استعداد و تحول آی بی ام می گوید: سازمان ها با نگرانی های گسترده ای درباره افزایش شکاف مهارتی و کاهش دسترسی به نیروهای ماهر مواجه اند که این مساله تاثیر بالقوه ای روی آینده این سازمان ها و کل اقتصاد های جهان خواهد داشت. اما با اینکه مدیران اجرایی عمق مشکل را درک کرده اند، نیمی از آنها تایید کرده اند که راهبردهای مناسب توسعه مهارت را برای مواجهه با این مشکل بزرگ را طراحی نکرده اند.
نگرانی از تاثیر توسعه هوش مصنوعی بر مشاغل تازه نیست. ایلان ماسک، مدیر اجرایی اسپیس اکس و تسلا نیز ماه گذشته گفته بود که هوش مصنوعی می تواند بسیاری از مشاغل امروز را از حیز انتفاع ساقط کند. گزارشی هم که ژانویه امسال منتشر شد، حاکی از این بود که روبات ها تا سال 2030 میلادی، یک چهارم مشاغل را در ایالات متحده آمریکا از چنگ انسان ها درخواهند آورد. 
آی بی ام می گوید: شرکت ها باید این شکاف مهارت های مورد نیاز برای عصر هوش مصنوعی را جدی بگیرند؛ اما این کار ساده نخواهد بود.
به گفته آی بی ام، تحقیقات جهانی نشان می دهد که زمان لازم برای برطرف کردن این شکاف مهارتی از طریق ارایه آموزش به کارکنان، در چهارسال گذشته ده برابر شده، زیرا هر روز نیاز به آموزش مهارت های جدیدی پدیدار و مهارت های قدیمی تر از دور خارج می شوند. 
آی بی ام می افزاید: یکی از راه هایی که شرکت ها می توانند با این سرعت تغییر مهارت ها هماهنگ شوند، استفاده از هوش مصنوعی برای کشف مهارت های موجود در سازمان، به اشتراک گذاری اطلاعات با کارکنان و توسعه فرهنگ یادگیری مداوم است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :