آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 259231
تاریخ انتشار : 17 شهریور 1398 12:53
تعداد بازدید : 4743

موبایل در نیمه دوم سال ارزان می شود؟

رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه و لوازم جانبی تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت موبایل در نیمه دوم سال ارزان تر خواهد شد؟ گفت: کاهش قیمت موبایل به ارزان شدن قیمت دلار بستگی دارد. در هفته های اخیر قیمت دلار به طور چشمگیری کاهش یافت. به تبع آن در این مدت قیمت موبایل هم بین 10 تا 12 درصد ارزان شد.
undefined

فناوران - ابراهیم درستی افزود: در این شرایط عده ای می گویند واحدهای صنفی با کاهش قیمت دلار برخی برندهای تلفن همراه را با قیمت بالاتری می فروشند در حالی که چنین نیست. واردکنندگان تلفن همراه از محل دریافت ارز در سامانه نیما موبایل های مورد نظر را به کشور وارد می کنند. نحوه توزیع این نوع موبایل ها به سایت های مجازی بیشتر است. در حالی که واردکنندگان، موبایل را عادلانه به واحدهای صنفی توزیع نمی کنند. همین عامل باعث شده قیمت تمام شده موبایل برای سایت های مجازی کمتر از فروشندگان باشد.
او در توصیه ای به واردکنندگان تلفن های همراه اظهار کرد: شرکت های واردکننده تلفن همراه برای توزیع کالا نباید سهمیه ای را برای فروشندگان قائل شوند. چنانچه بحث سهمیه بندی موبایل به فروشگاه ها حذف شود و توزیع تلفن همراه عادلانه شکل گیرد حباب قیمت این کالا در بازار شکسته خواهد شد.
درستی درباره تکلیف موبایل‎های وارد شده با ارز 4200 تومانی گفت: تمام موبایل های وارد شده با ارز 4200 در سال 97 به مردم فروخته شد و دیگر کالایی در انبارها وجود ندارد. تلفن همراه های موجود در بازار با ارز نیمایی است و چنانچه قیمت دلار در روزهای آینده ارزان شود قیمت این کالا نیز کاهش خواهد یافت. 
منبع: تجارت نیوز


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :