آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 259763
تاریخ انتشار : 3 مهر 1398 14:27
تعداد بازدید : 4727

روند توسعه اکوسیستم گلکسی فولد چگونه رخ داد

سامسونگ پرچمدار ورود به گوشی های تاشو

گوشی هوشمند گلکسی فولد سامسونگ با هدف ایجاد یک تجربه کاربری جدید از دستگاه‎های همراه طراحی شده است. نوآوری این گوشی صرفا به سخت‎افزارهای پیشرفته آن محدود نمی‏شود بلکه نرم‎افزار متمایز آن هم بسیار مهم است.
undefined

آی تی من- ترکیب رابط کاربری نوآورانه حول محور یکپارچه بودن تجربه کاربر با یک اکوسیستم رو به رشد از اپلیکیشن ها باعث می‎شود تا کاربران بتوانند تجربه‎ای روان و تاشو از نمایشگرهای دوگانه گلکسی فولد داشته باشند. 
در ورای این جهش سامسونگ به سمت آینده‎ای متفاوت در دنیای گوشی‎های هوشمند، تیمی از طراحان و نوآوران در گروه تحقیق و توسعه بخش موبایل سامسونگ الکترونیکس قرار دارند که مدت‎هایی طولانی برای رسیدن به یک محصول آینده‎گرا تلاش کردند.
نمایشگر بزرگ 7.3 اینچی Infinity Flex گلکسی فولد سامسونگ تاییدی بر این مثل قدیمی است که هرچه بزرگتر بهتر. 
گلکسی فولد سامسونگ روز جمعه 15 شهریور بصورت رسمی در کره جنوبی عرضه شد تا علاقه‎مندان سامسونگ بتوانند این تجربه متفاوت را داشته باشند. 
وقتی نمایشگر Infinity Flex گلکسی فولد را باز می کنید دنیایی از فرصت‎های جدید در حوزه مولتی‎تسکینگ به روی شما باز می‎شود. دو قابلیت App Continuity و
Multi-Active Window اصلی‎ترین نوآوری‎ها در گلکسی فولد در زمینه انجام همزمان چند کار یا مولتی تسکینگ هستند.  جیسون پارک، معاون بخش تحقیق و توسعه مشارکت‎های راهبردی سامسونگ موبایل می گوید اولویت اصلی سامسونگ این بود که کاربر بتواند سه اپلیکیشن را بصورت همزمان راه‎اندازی و استفاده کند. حالا با قابلیت Multi-Active Window این کار ممکن شده و کاربر می‎تواند سطحی جدید از سرگرمی، تماشای محتوا و مولتی تسکینگ را در گلکسی فولد تجربه کند. 
مثلا وقتی در حال بازی با گوشی هستید، قابلیت
Multi Active Window به شما امکان می‎دهد یک ویدیوی آموزشی مربوط به بازی را بصورت همزمان باز کرده و تماشا کنید. یا همزمان برای دوستان‎تان پیام فرستاده و یا در اینترنت گردش کنید. 
گلکسی فولد سامسونگ دستگاهی نوآور است که نوید آینده‎ای متمایز را برای گوشی‎های هوشمند می‎دهد. برای رسیدن به این آینده، برنامه نویسان سامسونگ بصورت نزدیک با گوگل و دیگر شرکای بزرگ خود همکاری می‎کردند تا اکوسیستم اپلیکیشن‎ها و خدمات موجود برای گلکسی فولد هر روز گسترده‎تر شود. و این تلاش و همکاری اکنون نتیجه داده است و امروز صدها نمونه از پرکاربردترین اپلیکیشن‎ها و خدمات بصورت ویژه برای گلکسی فولد عرضه شده‎اند که از جمله آنها می‎توان به یوتیوب، فیسبوک و آفیس مایکروسافت اشاره کرد. 
پارک و جئونگ هر دو معتقدند همکاری با گوگل برای توسعه این اکوسیستم بسیار مهم بوده است. جئونگ می گوید ما یک کارگروه همکاری با گوگل در همان ابتدای روند توسعه ایجاد کردیم که نقش مهمی در توسعه اکوسیستم تاشوی ما داشت.
یک نمونه مهم از این همکاری، ایجاد قابلیت
App Continuity بود که به کاربر امکان می‎دهد براحتی بین دو نمایشگر جلویی و اصلی گلکسی فولد جابجا شده و کارش را ادامه دهد. برای توسعه این قابلیت، برنامه نویسان سامسونگ باید درباره عملکردهای معمولی اپلیکیشن بصورت کامل بازنگری می کردند زیرا یک چالش مهم وجود داشت. اینکه نمایشگرهای جلویی و اصلی گلکسی فولد از نظر اندازه و نسبت تصویر کاملا با هم متفاوت بودند. پس برنامه نویس باید حالتی را ایجاد کند که نه تنها اپلیکیشن براحتی بین دو نمایشگر جابجا شود، بلکه در زمان این جابجایی، اپلیکیشن بسته یا ری‎استارت نشود. خوشبختانه نهایتا تیم توانست به چنین حالتی برسد. 
یک مشکل دیگر اینکه بصورت عادی در آندرویید، وقتی دو اپلیکیشن‎ را بصورت همزمان باز می‎کنیم، یکی از آنها به حالت توقف می‎رود و فقط یکی فعال است. برای حل این مشکل هم تیم سامسونگ توانست با همکاری گوگل، سیستم کاملا جدیدی را برای صفحه بزرگتر گلکسی فولد طراحی کند که در آن همه پنجره‎های باز، فعال بودند. 
به سوی آینده تاشو
برخی از نوآوری‎های بدست آمده در این روند مانند
 App Continuity و Multi-Active Window نه تنها تجربه کاربری گلکسی فولد را بسیار روان و نوآور می‎کنند بلکه استانداردی را برای گوشی‎های تاشو در آینده، ایجاد می‎کنند. 
با توجه به همکاری نزدیک سامسونگ با گوگل، از نسخه آینده آندرویید یعنی آندرویید 10، این قابلیت‎ها به عنوان قابلیت‎های استاندارد برای گوشی‎های تاشو در این سیستم عامل گنجانده خواهد شد. جئونگ می‎گوید وقتی آندرویید 10 به عنوان سیستم عامل اصلی عرضه شود، تعداد بیشتری از برنامه‎نویسان در زمان طراحی برنامه‎های خود، کاربران گوشی‎های تاشو را نیز مدنظر قرار خواهند داد. 
همکاری مداوم سامسونگ و گوگل به غنی‎تر شدن اکوسیستم اپلیکیشن‎های گلکسی فولد کمک خواهد کرد. با این وجود حتی اگر اپلیکیشنی برای گلکسی فولد بهینه‎سازی نشده باشد، فناوری‎ بهینه‎ساز خود دستگاه محتوای آن اپلیکیشن را به شکلی نمایش می‎دهد تا بیشترین استفاده را از فرم واندازه نمایشگر بزرگ این گوشی داشته باشد. تنها با لمس یک دکمه، گوشی بصورت خودکار اندازه و نسبت تصویر آن اپلیکیشن را متناسب با اندازه نمایشگر می‏کند تا هیچ اختلالی در تجربه کاربری مصرف کننده پیش نیاید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :