آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 262191
تاریخ انتشار : 16 مهر 1398 11:12
تعداد بازدید : 162

ایجاد نرم افزار اخذ نظرات مردم در خصوص طرح ها و لوایح مجلس

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: ایجاد سامانه اخذ نظرات مردم در خصوص طرح ها و لوایح به تصویب قوانین بهتر کمک می کند زیرا نظرات مردم در بسیاری از مواقع راهگشا است.
undefined

فناوران- محمداسماعیل سعیدی در خصوص ایجاد سامانه ای برای اینکه مردم از طریق یک نرم افزار در خصوص طرح ها و لوایح نظرات خود را ارائه دهند گفت: ایجاد سامانه اخذ نظرات مردمی در خصوص طرح ها و لوایحی که در مجلس مورد بررسی قرار می گیرند، قطعا تاثیرگذار است.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با راه اندازی این سامانه طرح ها و لوایح در معرض دید افراد و کارشناسان مختلف قرار می گیرند؛ کسانی که در متن جامعه هستند و اطلاعات کافی نیز دارند، وقتی در خصوص طرح ها و لوایح نظر می دهند، راهکارهای خوبی ارائه می شود.
وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بین مردم هستند و بعضا وقتی در مورد طرح ها و لوایح نظرات مردم را می شنویم، مشخص می شود که این نظرات بسیار کارگشا است.
سعیدی ادامه داد: از طرق مختلف می توان نظر مردم را اخذ کرد و نسبت به دغدغه های آن ها مطلع شد، صرف نظرسنجی را نمی توان به عنوان یک اقدام کارشناسی در نظر گرفت، زیرا عوامل متعددی در تصویب قوانین موثر هستند.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعضی از راهکارهایی که مردم ارائه می دهند می تواند در تصمیم گیری ها بسیار موثر باشد، گفت: البته نظر سنجی ها نیز می تواند به تصویب قوانین بهتر کمک کند اما نمی تواند تنها عامل تصویب یا رد طرح ها و لوایح باشد.
براساس این گزارش رییس مجلس شورای اسلامی چندی پیش گفته است: طرحی در مجلس آماده شده که  بر اساس آن عموم مردم از طریق یک نرم افزار و  با دریافت طرح ها و لوایح از  این سامانه می توانند نظرات خود را درباره آنها ارائه دهند. مجلس در حال حاضر روی این نرم افزار کار می کند تا بتوان نظرات مردم را درباره طرح ها و لوایح دریافت کرد و مورد پالایش  قرار داد.
منبع: خانه ملت


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :