آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 262246
تاریخ انتشار : 17 مهر 1398 11:26
تعداد بازدید : 20

کاهش ۷۰ درصدی ارزش گوشی های هوشمند در سال اول خرید

در حالی که هم اکنون گوشی های هوشمند پرچمدار با قیمت بسیار بالایی عرضه می شوند اما پس از خرید قیمت آنها به شدت افت می کند و در مقابل کالایی مثل خودرو خیلی زودتر ارزش اولیه شان را از دست می دهند.
undefined

فارس- بر اساس یک بررسی علمی هر خودرو در فاصله سه سال بعد از خرید ۴۰ درصد از ارزش اولیه خود را از دست می دهد. اما این رقم در مقایسه با میزان از دست رفتن ارزش گوشی های هوشمند در گذر زمان ناچیز است.
یافته های موسسه پژوهشی فلیپسی نشان می دهد که گوشی های هوشمند بسته به مدلی که دارند تنها در همان سال اول خریداری چیزی بین ۳۸ تا ۷۶ درصد از ارزش خود را از دست می دهند. این در حالی است که خودروها در بدترین حالت در اولین سال خریداری تنها ۲۰ درصد از ارزششان را از دست می دهند و سالانه ده درصد به این رقم افزوده می شود.
البته در میان گوشی های مختلف میزان از دست رفتن ارزش آیفون کمتر از بقیه گوشی هاست. در این زمینه گوشی های گلکسی سامسونگ در رتبه دوم بوده و بقیه گوشی های آندروییدی در رتبه های بعدی قرار می گیرند.
بر همین اساس آیفون ایکس بعد از یک سال استفاده ۴۵ درصد از ارزش اولیه خود را از دست داده و این رقم در مورد گالکسی اس 8 برابر با ۵۷ درصد و در مورد ال جی جی 6 معادل ۷۳ درصد است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :