آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 262253
تاریخ انتشار : 17 مهر 1398 11:58
تعداد بازدید : 52

رییس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد:

استاندارد ملی رمزارز و اینترنت اشیا تدوین می شود

رییس سازمان ملی استاندارد از ابلاغیه معاون اول رییس جمهور برای تدوین استانداردهای مرتبط با رمزارزها خبر داد و گفت: شورای فقهی برای بررسی استانداردهای حلال تشکیل شده است.
undefined

فناوران- نیره پیروزبخت دیروز در مراسم روز ملی استاندارد از ابلاغیه معاون اول رییس جمهور برای تدوین استانداردهای مرتبط با رمزارزها خبر داد و گفت:  طی یک سال اخیر مصوباتی که از سوی هیئت وزیران به سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده است، ماموریت های جدیدی را برای این سازمان تعریف کرده که از جمله آن تدوین استانداردهای ملی رمزارز و حوز اینترنت اشیا و دستگاههای مسیریاب
 است.
رییس سازمان ملی استاندارد افزود: در اجلاس اخیر ایزو از ۱۶۳ کشور عضو این سووال مطرح شد که آیا راهبردی در رابطه با هوشمندسازی، فناوری های نوین و اینترنت اشیا دارند که در جریان آن مشخص شد که ایران یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه است.
وی تصریح کرد: با توجه به مصوبه معاون اول رییس جمهور که به سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده، هم اکنون در حال تدوین استانداردهای مرتبط با حوزه رمزارز هستیم.
این مقام مسوول گفت: راهبرد هوشمندسازی و تدوین استانداردهای حوزه فناوری های نوین از جمله دستور کارهای سازمان ملی استاندارد است.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :