آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 262254
تاریخ انتشار : 17 مهر 1398 12:0
تعداد بازدید : 141

ماموریت ۱۱ ساله ماهواره ناسا به دلیل نقص فنی پایان یافت

ماموریت ماهواره او اس تی ام ناسا برای کنترل وضعیت اقیانوس های جهان و میزان افزایش ارتفاع سطح آب دریاها بعد از ۱۱سال در ابتدای اکتبر امسال به پایان رسید.
undefined

فناوران- به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، ناسا و موسسات همکار در این زمینه تصمیم گرفتند تا فعالیت ماهواره OSTM را بعد از یازده سال متوقف کنند. علت این مساله کشف یک نقص فنی در سیستم تامین برق ماهواره مذکور بود که روز به روز در حال بدتر شدن بوده و در آینده می توانست تداوم فعالیت های ماهواره مذکور را ناممکن کند.
ماهواره مذکور طی یازده سال فعالیت خود توانسته بود اطلاعات ارزشمندی را در مورد تغییرات آب و هوایی و میزان بالاآمدن سطح آب اقیانوس ها و دریاها جمع آوری کند. ناسا در بیانیه خود در این زمینه اعلام کرده که تخریب سیستم تامین برق ماهواره مذکور منجر به تبدیل شدن ماهواره یادشده به تهدیدی برای دیگر ماهواره ها خواهد شد. فرایند از مدار خارج کردن این ماهواره از تاریخ ده اکتبر آغاز می شود. ماهواره مذکور با همکاری ناسا و آژانس فضایی فرانسه تولید شده و در ژوئن سال ۲۰۰۸ به فضا پرتاب شد. بررسی میزان افزایش سطح آب دریاها و اقیانوس ها در آینده با استفاده از ماهواره جایگزینی به نام Jason-3 صورت می گیرد که در سال ۲۰۱۶ به فضا پرتاب شده بود.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :