آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 262595
تاریخ انتشار : 28 مهر 1398 13:33
تعداد بازدید : 4771

حسگر اثر انگشت گلکسی اس ۱۰ مشکل ساز شد

حسگر اثر انگشت گوشی گلکسی اس ۱۰ سامسونگ دارای مشکلاتی جدی است و هر فردی می تواند آن را باز کند. در همین راستا سامسونگ تعهد کرده این مشکل را حل کند.
undefined

فناوران- اسکنر اثر انگشت موبایل گلکسی اس ۱۰ سامسونگ از روز اول با مشکلاتی روبه رو بود و کاربران نیز اعلام کردند اثر انگشتی که به طور سه بعدی پرینت شده، می تواند  قفل دستگاه را باز کند.
حتی یکی از کاربران این موبایل در انگلیس نیز پس از خرید یک محافظ نمایشگر برای این دستگاه متوجه شد، هر اثر انگشتی قادر به بازکردن قفل موبایل او است. 
اکنون سامسونگ اعلام کرده به زودی این مشکل را برطرف می کند. این شرکت بیانیه ای در رویترز منتشر کرده است. در این بیانیه آمده است: شرکت سامسونگ الکترونیکز از مشکلات شناسایی اثرانگشت موبایل گلکسی اس ۱۰ آگاه است و به زودی یک وصله نرم افزاری برای برطرف کردن آن ارائه می کند. این مشکل چنان جدی است که بانک آنلاین KaKaobank در کره جنوبی به مالکان گلکسی اس ۱۰ توصیه کرده تا برطرف شدن این مشکل موبایل، قابلیت باز کردن قفل دستگاه با فناوری شناسایی اثر انگشت را خاموش کنند.
هنوز مشخص نیست این مشکل از کجا سرچشمه می گیرد اما گلکسی اس ۱۰ از یک حسگر اولتراسونیک برای ردیابی اثر انگشت استفاده می کند. محافظ های نمایشگری که از جنس سیلیکون یا پلاستیک هستند، مانعی برای عملکرد این حسگر به حساب می آیند بنابراین سامسونگ به کاربرانش توصیه کرده از محافظ های تایید شده، استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :