آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263276
تاریخ انتشار : 27 آبان 1398 12:7
تعداد بازدید : 4496

پیش بینی حمله صرع با هوش مصنوعی

محققان سیستمی مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کردند که احتمال حمله صرع را تا یک ساعت پیش از وقوع با دقتی ۹۹.۶ درصدی پیش بینی می کند.
undefined

فناوران- پیش تر دستبندهای هوشمندی با قابلیت پیش بینی حملات شبانه صرع ساخته شده بود اما حال محققان سیستمی مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته اند که حملات صرع را تا یک ساعت پیش از وقوع، با دقتی بسیار بالا، پیش بینی می کند. پیش بینی زودهنگام این حملات زمان لازم را در اختیار افراد می گذارد تا با مصرف دارو خود را برای حمله آماده کنند.
به گزارش سازمان بهداشت جهانی، نزدیک به ۵۰ میلیون نفر در جهان به بیماری صرع مبتلا هستند و ۷۰ درصد از این بیماران می توانند با دارو حملات خود را کنترل کنند.
این سیستم جدید که به دست محققان دانشگاه لوییزیانا ابداع شده است، پیشرفتی عمده در روش های پیش بینی موجود محسوب می شود. تکنیک های دیگری که در زمان حاضر برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند، با نوار مغزگیری فعالیت مغزی را تحلیل کرده و سپس یک مدل پیش بینی کننده را بر این مبنا ارائه می دهد. این سیستم جدید با استفاده از یک الگوریتم یادگیری عمیق که از فعالیت مغزی نقشه برداری می کند و الگوریتمی دیگر که می تواند کانال های الکتریکی که در طی یک حمله صرع روشن می شوند را پیش بینی کند، هر دو کار را به طور همزمان انجام می دهد.  
منبع: ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :