آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263288
تاریخ انتشار : 28 آبان 1398 10:7
تعداد بازدید : 195

در نشست کمیسیون «تسهیل تجارت و توسعه صادرات» اتاق تهران مطرح شد

انتقاد جدی بخش خصوصی به محدودیت های وارداتی

نمایندگان بخش خصوصی و تشکل های صادراتی در نشست هشتم کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران که در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، بر لزوم رفع محدودیت های وارداتی و چالش های پیش روی صادرکنندگان تاکید کردند. آنها همچنین وضع برخی محدودیت ها را به مثابه بازگشت به دهه های گذشته و آزمودن تجربه های شکست خورده ارزیابی کردند و خواستار گذر از آنها شدند.
undefined

فناوران- در هشتمین نشست کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران و در ادامه سلسله نشست های این کمسیون با مدیران اجرایی کشور، موانع تجارت خارجی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
در این نشست که در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد، فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و بازرگانان مجال آن را یافتند که رودرروی حمید زادبوم، رییس این سازمان، مشکلات و چالش های خود را در حوزه تجارت مطرح کنند؛ آنان انتقاداتی جدی نسبت به ایجاد محدودیت دربرابر واردات مطرح کرده و آن را نوعی عقب گرد به سیاست های شکست خورده عصر جایگزینی واردات توصیف کردند.
چالش استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان، ناکارآمدی نظام تعرفه ای و ضوابط دست و پاگیر برخی نهادها از جمله سازمان استاندارد برای صادرکنندگان از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد و البته رییس سازمان توسعه تجارت نیز وعده ایجاد ستادی تحت عنوان ستاد تسهیل صادرات را برای رسیدگی فوری به مسائل صادرکنندگان مطرح کرد. 
در ابتدای این جلسه، رییس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت پس از مدت ها بی ثباتی در مدیریت، اکنون با مشخص شدن ریاست خود مشغول به کار است، گفت: انتظار می رود اکنون سازمان توسعه تجارت ایران برنامه بلندمدت تری برای توسعه تجارت کشور طراحی کند. محمد لاهوتی همچنین به این نکته اشاره کرد که تقویت ارتباط کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران و سازمان توسعه تجارت می تواند به رفع موانع تجارت خارجی به ویژه صادرات، آن هم در شرایط تحریم و نیاز کشور به ارز حاصل از صادرات کمک کند.
منبع: اتاق تهران 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :