آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263290
تاریخ انتشار : 28 آبان 1398 10:11
تعداد بازدید : 76

بیمارستان روباتیک دانشگاه استنفورد افتتاح شد

دانشگاه استنفورد بیمارستانی افتتاح کرده که به طور کامل اتوماتیک است. اپلیکیشنی مخصوص برای ارتباط میان بیمار و پزشکان وجود دارد و در داروخانه آن روبات ها قرص های بیماران را دسته بندی می کنند.
undefined

فناوران-این دانشگاه مشغول انجام آزمایش هایی است تا بیمارستان هایی کاملا مبتنی بر فناوری بسازد. این دانشگاه یک بیمارستان جدید در پردیس مراقبت های بهداشتی استنفورد افتتاح کرده که به موبایل فرد متصل می شود. فرد می تواند نورپردازی و شرایط تهویه اتاق خود را از یک صفحه کنار تختخوابش تنظیم کند. از سوی دیگر یک اپلیکیشن موبایل به نام MyHealth به او کمک می کند با پزشک ارتباط برقرار کند یا او را در راهروهای بیمارستان راهنمایی می کند.
با این وجود اتوماسیون کامل بیمارستان مهم ترین و جالب ترین ویژگی آن است.
داروخانه آن مجهز به روبات هایی است که قرص ها را انتخاب می کنند و در یک پاکت بسته بندی می کنند. همچنین روبات هایی دیگری داروهای بسته بندی شده را به ایستگاه های توزیع می برند. این روند اتوماتیک  سبب می شود نیروهای انسانی وقت بیشتری برای انجام فعالیت های دیگر داشته باشند.
 در کنار این موارد ۲۳ خودروی اتوماتیک به ارسال لباس ها و ملافه های کثیف و خارج کردن زباله ها می پردازند. حسگرهای موجود در تجهیزات و همچنین همراه کارمندان به طور واقعی ذخایر مورد نیاز بیمارستان را کنترل می کند.
پزشکان و بیماران می توانند از یک مکان چند بیمار را کنترل کنند و از سوی دیگر اسکنرهای MRI و تجهیزات مختلف با یکدیگر یکپارچه می شوند.
به گفته دانشگاه استنفورد این بیمارستان طوری ساخته شده تا ارتقا یابد. بنابراین احتمالا برای افزودن فناوری های جدید به آن نیازی به تغییرات کلی در ساختار آن نیست.  به عنوان مثال می توان زیربنای آن را در صورت لزوم به اینترنت5G منتقل کرد. همچنین در آینده  آزمایشی برای بررسی حسگرهای عمق و گرمایشی با کمک سیستم هوش مصنوعی انجام می شود تا ایمنی بیماران ارتقا یابد. این بیمارستان ۳۸۶ اتاق خصوصی دارد.
ساخت این بیمارستان جدید با کلیه فناوری های گفته شده طی ۱۰ سال و با بودجه ۲.۱ میلیارد دلار انجام شده است. چنین مبلغی برای دانشگاه استنفورد بسیار بالا است و هیچ تضمینی وجود ندارد فناوری ها پس از نصب به شیوه ای کارآمد فعالیت کنند.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :