آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263295
تاریخ انتشار : 28 آبان 1398 10:46
تعداد بازدید : 119

پس از امضای قرارداد با شهرداری تهران

فعالیت اسنپ قانونی شد

مدیرعامل اسنپ در جلسه ای در معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران دستورالعمل نظارت بر تاکسی های اینترنتی را امضا کرد، تا فعالیت این تاکسی اینترنتی نیز پس از سال ها قانونی شود.
undefined

فناوران- در این جلسه که با حضور مدیرعامل اسنپ و مدیر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری برگزار شد، دستورالعمل نظارتی تاکسی های اینترنتی به امضا رسید.
مدیریت این سامانه پس از ۱۷ جلسه رسمی برای رفع ابهامات دستورالعمل نظارتی ابلاغ شده این دستورالعمل را امضا کرد.
مدیر عامل اسنپ در این جلسه با بیان اینکه اسنپ به عنوان یکی از اصلی ترین بازیگران اکوسیستم استارتاپی خود را متعهد می داند که بهینه ترین شرایط ممکن را برای مصرف کنندگان ایجاد کند، گفت: از زمان ابلاغ دستورالعمل تلاش کردیم ضمن پرهیز از هرگونه شتاب زدگی در رسیدن به توافق نهایی با شهرداری، تمامی جنبه ها و زوایا را مد نظر قرار دهیم، از رشد کسب و کار و پویایی پایدار تا حفظ حریم خصوصی مصرف کننده.
محسن پورسیدآقایی، مدیر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری نیز در این نشست با حمایت از سرمایه گذار خارجی بیان کرد: بدون شک سیاست کل کشور همسو با حمایت از سرمایه گذار خارجی است.
مدیر عامل اسنپ در ادامه عنوان کرد: با توجه به اینکه ۲ سال در تهیه دستورالعمل نظارت بر تاکسی های اینترنتی مشارکت داشتیم، این حق را برای خود قائل بودیم که نسخه نهایی آن را قبل از ابلاغ ببینیم. در نسخه ابلاغ شده ابهاماتی بود که باید دوباره درباره آنها مذاکره می شد؛ برای رفع این ابهامات از زمان ابلاغ تا امضای دستورالعمل بالغ بر ۱۷ جلسه رسمی با معاونت حقوقی رئیس جمهور، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری، مجلس، سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، سازمان امور مالیاتی کشور و اتحادیه کسب وکارهای اینترنتی و نمایندگان تاکسی های اینترنتی داشتیم و خوشحالیم که امروز تلاشمان به نتیجه رسید.
یکی از بندهای سوال برانگیز دستورالعمل به پرداخت همزمان عوارض و ارزش افزوده برمی گردد که مدیر عامل این تاکسی اینترنتی درباره این بند از دستورالعمل گفت: جلسات و مذاکرات متعددی برای حذف مالیات بر ارزش افزوده صورت گرفته و قول های مساعدی در این مورد به ما داده شده است. خوشبختانه در جلسات متعددی که با معاونت حقوقی رئیس جمهور داشتیم موفق شدیم به دیدگاه مشترکی در این زمینه دست پیدا کنیم.
به گفته مدیر اسنپ در بحث صیانت از داده های کاربران تاکسی های اینترنتی به این شرکت ها اطمینان داده شده که اطلاعات کاربرانشان در امنیت کامل خواهد بود و قرار نیست دستورالعمل نظارتی با هیچکدام از قوانین جاری کشور، از جمله قانون جرایم رایانه ای، تناقض داشته باشد. بنابراین اطلاعات مسافران و مبدا و مقصد آن ها جزو داده های حریم شخصی است که نزد اسنپ محفوظ می ماند.
این قرارداد برای شهرداری ۱۵۰ شهر دیگری که اسنپ در آن ها فعال است نیز ارسال شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :