آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263314
تاریخ انتشار : 28 آبان 1398 11:38
تعداد بازدید : 223

آمادگی واگذاری خدمات غیرحاکمیتی گمرک به بخش خصوصی

رئیس کل گمرک ایران اظهار داشت: در این مدت به طور میانگین ارزش دلاری کالاهای اساسی ترخیص شده از گمرکات کشور ماهانه یک میلیارد دلار بوده است.
undefined

فناوران- مهدی میراشرفی با بیان افزایش ترخیص کالای اساسی در هفت ماهه امسال گفت: ترخیص 25 قلم کالای اساسی از گمرکات کشور در این مدت 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 
داشته است. 
وی اظهارداشت: در این مدت به طور میانگین ارزش دلاری کالاهای اساسی ترخیص شده از گمرکات کشور ماهانه یک میلیارد دلار بوده است. 
براساس این گزارش رئیس کل گمرک ایران در سی وچهارمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی کردستان با بیان اهمیت اقدامات و خدمات هماهنگ های سازمان ها در مبادی مرزی گفت: اجرای مدیریت واحد مرزی جهت کاهش هزینه های خروج و ورود کالا از مرز باید بیشتر مورد تأکید قرار گیرد. 
وی افزود: مسائل مربوط به مدیریت واحد مرزی در حوزه مسئولیت گمرک است که باید با اجرای صحیح، آن را ساماندهی
 کرد. 
رئیس کل گمرک با بیان اینکه طرح ساماندهی پایانه باشماق کلید خورده است، گفت: قبل از سال جاری تا حدودی گمرکات را تجهیز کردیم و اکنون نیز آمادگی واگذاری امور مربوط به تجهیز گمرکات به بخش خصوصی را داریم.
رئیس کل گمرک با تأکید بر ضرورت به رسمیت شناختن مرز سیرانبند بانه از سوی عراق اظهارداشت: کشور عراق با بازاری پر رونق، یکی از پرظرفیت ترین کشورهای همسایه در زمینه امور تجاری است و ما به دلیل داشتن مشترکات فراوان می توانیم از این ظرفیت ها
 استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه بازار عراق تمایل بیشتری به کالاهای ایرانی دارد، به ظرفیت های تجاری در کشور سوریه نیز پرداخت و گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا به درخواست دولت سوریه در کنار ملت و دولت این کشور بوده و در حال حاضر نیز که سوریه در حال بازسازی است، همچنان در کنار دولت و ملت برادر سوریه خواهد بود و در حوزه تجارت نیز تعامل لازم وجود دارد.
منبع: ایلنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :