آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263482
تاریخ انتشار : 4 آذر 1398 12:23
تعداد بازدید : 4730

بازار اپلیکیشن ها در انحصار یک درصد از توسعه دهندگان!

بررسی های صورت گرفته نشان می دهد که بالغ بر ۸۰ درصد دانلود اپلیکیشن ها توسط کاربران تنها به یک درصد از توسعه دهندگان تعلق دارد.
undefined

فناوران- بر اساس تازه ترین گزارش های منتشر شده توسط موسسه تحقیقاتی سنسور تاور در بازه زمانی سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ میلادی، بالغ بر ۸۰ درصد از دانلود اپلیکیشن های مختلف در پلتفرم فروشگاه های آنلاین و اینترنتی همچون گوگل پلی استور و اپ استور اپل تنها به یک درصد از توسعه دهندگان نرم افزاری تعلق دارد.
به گزارش سایت  gsmarena کارشناسان و تحلیلگران فعال در این موسسه تحقیقاتی بر اساس تعداد دفعات دانلود اپلیکیشن های مختلف در فروشگاه های اپ استور اپل و گوگل پلی استور در حد فاصل اول ژوئیه تا 30 سپتامبر سال جاری میلادی روی تعداد کثیری از توسعه دهندگان به نتایج مذکور دست یافته اند.
بر اساس نمودارهای منتشره می توان انحصار مربوط به توسعه اپلیکیشن های مختلف، دانلود بازی های موبایلی و درآمدهای حاصل از آن به تعداد اندکی از توسعه دهندگان نرم افزاری را به وضوح مشاهده کرد.
طبق اطلاعات و داده های موجود، می توان دریافت که تنها یک درصد از توسعه دهندگان اپلیکیشن های مختلف ۸۰ درصد از دانلود اپلیکیشن در پلتفرم اپ استور و پلی استور را به خود اختصاص داده اند و این بدان معناست که ۲۳.۶ میلیارد دانلود نیز به آنها تعلق دارد.
این در حالی است که ۹۹ درصد از توسعه دهندگان باقی مانده در سه ماهه سوم سال جاری میلادی توانسته اند تنها سهمی معادل ۲۰ درصد (۶ میلیارد) از دانلود اپلیکیشن های مختلف را در فروشگاه های آنلاین مذکور به خود اختصاص دهند.
همچنین این یک درصد از توسعه دهندگان ۸۲ درصد از دانلود اپلیکیشن های گیمینگ (بازی موبایلی) معادل ۹.۱ میلیارد دانلود را از آن خود کرده اند در حالی که ۹۹ درصد باقی مانده همچنان سهمی ۱۸ درصدی معادل ۲ میلیارد دانلود را به خود اختصاص داده اند.
از سوی دیگر درآمدهای حاصل از دانلود و فروش اپلیکیشن های مختلف در پلتفرم فروشگاه های اپ استور و پلی استور نیز به طور انحصارگرایانه ای به تنها یک درصد از توسعه دهندگان نرم افزاری تعلق دارد. به عبارتی دیگر، این تعداد اندک از شرکت های توسعه دهنده اپلیکیشن های موبایل ۹۳ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده اند که منجر به کسب ۲۰.۵ میلیارد دلار درآمد شده است. ۱.۵ میلیارد دلار درآمد نیز به ۷ درصد از توسعه دهندگان تعلق داشته است.
منبع: ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :