آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263534
تاریخ انتشار : 5 آذر 1398 12:27
تعداد بازدید : 4697

70 درصد گوشی های هوآوی تراشه HiSilicon دارند

HiSilicon واحد اختصاصی تولید پردازنده های هوآوی، رشد قابل توجهی را در سال 2019 تجربه کرده است. به همین جهت تصمیم هوآوی در جهت خودکفایی و کاهش وابستگی به سایر کمپانی ها باعث شد بیش از 70 درصد از گوشی های هوآوی در سال 2019 به تراشه های HiSilicon مجهز باشند.
undefined

فناوران - HiSilicon زیر مجموعه هوآوی است و وظیفه ساخت چیپست های مورد نیاز این شرکت را بر عهده دارد. بر اساس آمار منتشرشده توسط سایت DigiTimes هوآوی استفاده از پردازنده های اختصاصی ساخت این شرکت را در محصولات پرچمدارش به طرز قابل توجهی افزایش داده است. در حالی که استفاده از این پردازنده ها در مدل های میان رده هم افزایش محسوسی داشته و در زمان حاضر بیش از 70 درصد از گوشی های هوشمند هوآوی به پردازنده های اختصاصی HiSilicon مجهز هستند.
در ماه ژوئن هوآوی از پردازنده HiSilicon Kirin 810 برای محصولات میان رده رونمایی کرد، این پردازنده مجهز به واحد هوش مصنوعی با معماری اختصاصی هوآوی تحت عنوان «داوینچی» است و به طرز قابل توجهی از رقبای هم رده خود در پردازش های وابسته به هوش مصنوعی عملکرد بهتری دارد.
 هوآوی در ماه سپتامبر از Kirin 990 5G نخستین چیپ ست مجهز به مودم 5G یک پارچه، برای استفاده در محصولات کلاس پرچم دار رونمایی کرد. HiSilicon Kirin 990 5G نخستین تراشه 5G دنیا مجهز به واحد پردازش عصبی (NPU) است. انتظار می رود هوآوی با تولید چیپستی مشابه اما با تمرکز روی بخش NPU در نیمه نخست سال 2020، فروش پردازنده های موبایلی خود را به طرز قابل توجهی افزایش دهد.
مدتی پیش کمپانی ARM پس از بازبینی اسناد حق مالکیت خود، گزارشی منتشر کرد که از امکان ادامه همکاری خود با هوآوی پس از تحریم های آمریکا، خبر داد. این همکاری و از سر گرفتن روند تامین قطعات باعث تولید پردازنده های بیشتر و جدیدتری توسط هوآوی خواهد شد. پیشرفت هوآوی باعث شده مسوولان این شرکت به فکر فروش تراشه به شرکت های دیگر بیفتند. در همین راستا هوآوی مدتی پیش از فروش چیپ های حوزه اینترنت چیزها (IoT) و تراشه Balong 711 به عنوان محصول قابل سفارش برای سایر کمپانی ها خبر داد.
Balong 711 قادر است ارتباط پرسرعت و قابل اعتماد را برای محصولات و دستگاه های IoT فراهم کند و می توان آن را در دوربین های مدار بسته، ماشین های فروش، قفل های هوشمند و دیگر دستگاه هایی که احتیاج به ارتباطی پایدار با اینترنت دارند، استفاده کرد.
با در نظر گرفتن حجم گسترده تر و فروش بیشتر گوشی های هوشمند و همچنین موفقیت چشم گیر هوآوی در زمینه تولید پردازنده های موبایلی، علاوه بر خودکفا شدن هوآوی در این زمینه، در آینده می توان انتظار داشت چیپست های Kirin نیز به سایر شرکت ها فروخته شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :