آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263563
تاریخ انتشار : 6 آذر 1398 12:16
تعداد بازدید : 3642

تمجید یوروپل از همکاری تلگرام در مبارزه با تروریسم

پلیس اتحادیه اروپا (یوروپل) دیروز با انتشار بیانیه ای، از همکاری این سازمان با تلگرام در مقابله با تبلیغات گروه های تروریستی خبر داد.
undefined

آی تی من- یوروپل در بیانیه خود با اشاره به برنامه ای که در روزهای 21 و 22 نوامبر امسال در مقر این سازمان در لاهه با عنوان «شانزدهمین رویداد عملیات ارجاع مشترک» برگزار شد، نوشته است: این اقدام هماهنگ روی حذف محتوای آنلاین تروریستی متمرکز بود و در میان عنوان های محتوایی ارجاع شده، ویدیوهای تبلیغاتی و حساب های کاربری شبکه های اجتماعی که به حمایت از تروریسم و افراط گرایی خشن می پرداختند، دیده می شد.
این بیانیه، با تاکید بر اینکه از ژوییه 2015 تا کنون، واحد ارجاع یوروپل در همکاری با پلیس محلی و ارایه دهندگان خدمات آنلاین و در چارچوب مجمع اینترنت اروپا، سعی در حذف آزار و تروریسم از اینترنت داشته است، می افزاید: در یک سال و نیم گذشته، یوروپل برای مبارزه با تروریسم آنلاین با تلگرام همکاری داشته و با توجه به رویداد قبلی عملیات ارجاع مشترک که در اکتبر 2018 با همکاری تلگرام برگزار شد، رویداد امسال فرصتی برای هر دو طرف برای بازبینی انواع محتواهایی فراهم کرد که گروه های تروریستی در فضای آنلاین منتشر می کنند. علاوه بر آن، امکان بهبود فرایند ارجاع با هدف کلی اطمینان از حذف محتواهای مدافع تروریسم از اینترنت در سریع ترین زمان ممکن، فراهم شد.
در بیانیه یوروپل آمده است: تلگرام دیگر جایی برای خشونت، فعالیت های خرابکاران و متجاوزان نیست. این شرکت، با افزایش ظرفیت های فنی در مقابله با محتوای مخرب و در عین حال همکاری نزدیک با سازمان های بین المللی از جمله یوروپل، تلاش در خور توجهی برای حذف کامل متجاوزان از این پلتفرم انجام داده است. به لطف این همکاری ها، ابزارهای موجود در تلگرام برای ارجاع محتوا، تقویت شده و گسترش یافته است. اکنون، با استفاده از ویژگی ارجاع (referral) در گروه های عمومی و کانال ها، هر کاربری قادر است به ارجاع و دسته بندی محتوایی بپردازد که آن  را نامناسب یا خشن تشخیص می دهد. علاوه بر این، دستاوردهای فنی جدید، از جمله سیستم پیشرفته تشخیص خودکار محتوا، به تقویت تلاش های تلگرام در حذف افراط گرایی روی این پلتفرم انجامیده است.
پیش از این نیز یوروپل در بیانیه دیگری، به تشریح همکاری ها در زمینه مبارزه با تبلیغات داعش پرداخته بود که در رویداد روز عملیات ارجاع مشترک با حضور تلگرام، گوگل، اینستاگرام، توییتر، دراپ باکس و Files.fm انجام شد.
این بیانیه نیز به تقدیر از تلگرام می پردازد و اشاره می کند: در حالی که گوگل و اینستاگرام، مکانیسم های تاب آوری را در سرویس های خود پیاده سازی کرده اند، تلگرام تنها ارایه دهنده خدمات آنلاینی بود که بیشترین درخواست های ارجاع را در جریان این رویداد دریافت کرد. در نتیجه، بخش قابل توجهی از فعالان کلیدی شبکه داعش روی تلگرام، از این تلگرام بیرون رانده شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :