آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263596
تاریخ انتشار : 6 آذر 1398 15:52
تعداد بازدید : 4256

ساخت نمایشگر چسبناک

محققان دانشگاه اوزاکا در ژاپن نمایشگری ابداع کرده اند که زیر آن ۶۴ماژول حرارتی قرار دارد و در اثر تماس اثر انگشت چسبنده می شود. این نمایشگر چسبناک به افراد نابینا کمک می کند تصاویر را حس کنند.
undefined

 فناوران- نمایشگر مذکور شامل یک صفحه ضد آب است که با نوعی فیلم پلیمر حساس به دما پوشیده شده و روی شبکه ای از ۶۴ ماژول گرمایشی قرار گرفته است. این تنظیمات به یک رایانه رومیزی متصل شده اند که تصاویر موجود در نمایشگر آن روی «نمایشگر چسبناک» ظاهر می شوند.
فناوری مذکور Intelimetr Tape نام دارد که نسبت به لمس اثر انگشت واکنش نشان می دهد. هنگامیکه دمای نمایشگر چسبناک به بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد می رسد، دستگاه به طور موقت چسبناک می شود. بنابراین با فعال کردن ماژول های گرمایشی مختلف می توان این سطح را در مناطق خاص چسباند.  چنین فناوری به کاربران اجازه می دهد تا فهرستی از فایل ها را بررسی کنند و نام فایل هایی که حاوی اطلاعات بیشتری است، چسبنده تر خواهد بود.همچنین می توان از آن برای بررسی میان صفحه ها در نمایشگر استفاده کرد. در کنار این موارد نمایشگر چسبنده به افراد نابینا کمک می کند تا تصاویر نمایشی را احساس کنند.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :