آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263640
تاریخ انتشار : 10 آذر 1398 11:14
تعداد بازدید : 4100

روبات پستچی در نیویورک از کار برکنار شد

شرکت فدکس یک روبات پستچی با ۶ چرخ را در نیویورک آزمایش کرد. اما سازمان حمل ونقل نیویورک بلافاصله دستور عدم فعالیت آن را صادر کرد و شهردار آن نیز نسبت به استفاده از روبات موضع گرفت.
undefined

فناوران- ساکنان نیویورک هفته گذشته نخستین بار با روبات تحویل بسته پستی شرکت «فدکس» روبه رو شدند. نمونه اولیه این روبات به نام رکسو (Roxo) به مدت یک روز در منهتن آزمایش شد.
این روبات ۶ چرخه در شهر به مدت یک روز آزمایش شد. بسیاری از شرکت ها امیدوارند در آینده نزدیک بتوانند روبات های محموله رسان را به طور واقعی به بازار عرضه کنند. شرکت فدکس قبلا چنین روبات هایی را در شهرهای آمریکایی از جمله ممفیس، منچستر و نیوهمپشایر آزمایش کرده بود.
هرچند آزمایش روبات فدکس در نیویورک فقط یک برنامه نمایشی بود اما تاکنون شهروندان نسبت به این آزمایش واکنش نشان داده اند. بلافاصله پس از مشاهده روبات در شهر، سازمان حمل ونقل نیویورک دستور توقف فعالیت آن را صادر کرد.
از سوی دیگر بیل دی بلاسیو شهردار نیویورک نیز تلویحا اعلام کرده که این شرکت در حال حاضر برای دستیابی به اجازه فعالیت روبات ها در شهر باید مراحل سختی را طی کند. او در توییتی نوشت: اول از همه، فدکس هیچ وقت نمی تواند شغل یک شهروند نیویورکی را به روبات واگذار کند. ما بهترین کارگران جهان را داریم. در درجه دوم  ما اجازه ندادیم این روبات ها در خیابان تردد کنند. 
روبات فدکس با باتری کار می کند و ظاهر آن شبیه یک کولر است که روی چند چرخ قرار گرفته است. دوربین ها و نرم افزارهای مختلف به این گجت کمک می کنند تا هنگام گذر از پیاده روها و جاده ها با سرعت ۱۶ کیلومتر برساعت موانع را شناسایی و از آنها اجتناب کنند.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :