آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263653
تاریخ انتشار : 10 آذر 1398 12:36
تعداد بازدید : 4828

درآمد شیائومی با وجود کاهش فروش، افزایش یافت

شیائومی عملکرد مالی سه ماهه سوم سال خود را منتشر کرده که بر اساس آن میزان درآمد این شرکت با افزایش روبه رو شده است.
undefined

آی تی من- شیائومی گزارش داده که در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ درآمدی بالغ بر ۶.۶۳ میلیارد دلار کسب کرده که برای این کمپانی رکورد تازه ای به شمار می رود.
به گزارش این کمپانی چینی بخش اینترنت چیزها و خانه هوشمند این شرکت، مهم ترین قسمت هایی بوده که در رشد درآمدی شیائومی تاثیر گذار بوده، درحالی که در زمینه گوشی های هوشمند با کاهش فروش روبه رو شده است.
البته فروش گوشی های هوشمند هنوز هم بخش عمده ای از درآمد شیائومی را تشکیل می دهد.
شیائومی از این بخش در طول سه ماهه ی تابستان امسال 4.59 میلیارد دلار کسب کرده، با این حال این رقم نسبت به سال گذشته 7.8 درصد کاهش یافته است. شیائومی 32.1 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در فصل سوم ۲۰۱۹ عرضه کرد که به این ترتیب با ۹.۲ درصد سهم از بازار، در جایگاه چهارم جهان قرار گرفته است.
دستگاه های IoT و سایر لوازم الکترونیکی مصرفی 2.22 میلیارد دلار از کل درآمد این کمپانی را به خود اختصاص داده اند که این رقم معادل 44.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است. تلویزیون های هوشمند و لپ تاپ های شیائومی به تنهایی 824 میلیون دلار برای این شرکت چینی درآمد داشته است.
این آمارها همچنین نشان می دهد که درآمدهای شیائومی در خارج از چین نیز با افزایش ۱۷.۲ درصدی در این فصل روبه رو بوده که تقریبا نیمی از کل گردش مالی این کمپانی را در طول سه ماهه سوم سال تشکیل می دهد.
سود خالص کمپانی شیائومی برای 9 ماه اول سال 2019 به 1.3 میلیارد دلار رسیده است که به این ترتیب 37.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. بر این اساس سود شیائومی امسال ۱.۳ میلیارد دلار برآورد می شود که این رقم بیشتر از سود این شرکت در کل سال 2018 بوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :