آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263666
تاریخ انتشار : 10 آذر 1398 13:52
تعداد بازدید : 4744

روبات مربی ورزش از راه رسید

محققان انگلیسی طی یک پروژه آزمایشی مربی روباتیکی را برای دوندگان روی تردمیل به کار گرفتند تا با توجه به ویژگی های شخصیتی و جسمانی هر فرد برنامه ای برای دونده مذکور تنظیم کند.
undefined

فناوران- محققان روباتی ابداع کرده اند که در حقیقت یک مربی دو است که ورزشکار را راهنمایی می کند که برنامه ورزشی خاصی را روی تردمیل انجام دهد. روبات انسان نمای پپر (Pepper) می تواند لطیفه تعریف کند، ابراز همدردی کند، به سمت دونده خم شود و در برابر احساسات مختلف رنگ چشمان آن تغییر می کند. این روبات براساس ضربان قلب کاربر، سرعت، نوع شخصیت، حالت روحی و آمادگی جسمانی فرد شخصی سازی می شود. پپر اکنون به عنوان یک مربی ورزشی آموزش دیده تا فرد را تشویق کند. این روبات دونده را هنگام فعالیت تشویق می کند و به او انگیزه می دهد عملکردش را ارتقا دهد.
محققان آزمایشگاه روباتیک بریستول در دانشگاه UWE به عنوان بخشی از یک پروژه برای مطالعه رابطه انسان و روبات این آزمایش را انجام دادند.
در این آزمایش ۱۰ نفر  در جلساتی در باشگاه با حضور یک مربی شرکت کردند. این گروه که بین ۲۰ تا ۶۰ سال داشتند، سه روز در هفته  به مدت ۳ ماه در جلسات ورزشی شرکت کردند.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :