آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263775
تاریخ انتشار : 13 آذر 1398 12:55
تعداد بازدید : 4708

استفاده شبانه از گوشی قند خون را بالا می برد

متخصصان آمریکایی در بررسی های خود تاکید کردند که استفاده از گوشی های هوشمند پیش از زمان خواب می تواند سطح قند خون را افزایش دهد.
undefined

فناوران- رژیم غذایی و انجام حرکات ورزشی نقش مهمی در کنترل دیابت نوع دو بازی می کنند.کارشناسان سلامت همواره تاکید کرده اند داشتن رژیم غذایی سالم و متعادل در کنار حرکات ورزشی به حفظ سطح قند خون کمک می کند اما لازم است عدم استفاده از گوشی های هوشمند پیش از زمان خواب نیز به این فهرست اضافه شود.
به گفته متخصصان دیابت نوع دو باعث می شود که بدن، کنترل میزان قند موجود در خون را از دست بدهد. استفاده از گوشی های هوشمند یا تبلت یک ساعت پیش از خوابیدن در افزایش ناگهانی سطح قند خون نقش دارد.
این بررسی نشان می دهد افزایش ناگهانی قند خون به دلیل قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی ناشی از تجهیزات الکترونیکی پیش از خوابیدن است. قرار گرفتن در معرض نور در شب پیامدهای جدی برای سلامتی به همراه دارد و این درحالی است که برخی افراد تصور می کنند قرار گرفتن در معرض این نوع نور در برخی شرایط بی خطر است.
به گزارش مدیکال دیلی، به گفته محققان آمریکایی ساعت طبیعی بدن بر اساس دوره زمانی ۲۴ ساعته عمل می کند. هرچند زمانیکه مغز هنگام شب در معرض نور قرار می گیرد ساعت زیستی بدن مختل شده و روند به خواب رفتن با مشکل روبرو می شود. همچنین شرایط فوق تغییراتی را در بدن به همراه دارد که موجب بالا رفتن قند خون می شود.
منبع: ایسنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :