آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263786
تاریخ انتشار : 13 آذر 1398 13:20
تعداد بازدید : 3513

تولید مداری که به جای الکتریسیته از امواج مغناطیسی استفاده می کند

مهندسان دانشگاه ام آی تی برای اولین بار موفق به طراحی مداری شده اند که به جای الکتریسیته در آن امواج مغناطیسی جریان می یابند.
undefined

فناوران- مدار یادشده که می تواند در انواع رایانه ها و وسایل برقی مورد استفاده قرار بگیرد به جای برق متکی به امواج مغناطیسی است.
مزیت استفاده از مدارهای تازه افزایش کارآیی و بهره وری دستگاه های الکترونیکی خواهد بود. رایانه های فعلی برای انجام پردازش های خود برق زیادی مصرف می کنند و باید تمامی داده های جمع آوری شده را ذخیره کنند تا بتوانند مجددا به آنها دسترسی یابند. استفاده از الکتریسیته همچنین موجب تولید گرمای فراوان می شود.
از همین رو محققان از مدتها قبل به دنبال طراحی مدارهای تازه ای بوده اند که متکی به مصرف الکتریسیته نباشند. سرانجام بعد از سال ها تحقیق امواج مغناطیسی به عنوان یک جایگزین در این عرصه مطرح شده اند. عدم تولید گرمای زیاد، مصرف انرژی کمتر و بهره وری و هزینه کمتر مزیت استفاده از روش مذکور است.
برای استفاده از امواج مغناطیسی در مدارهای جدید تغییراتی در طراحی و معماری آنها ایجاد شده و از دیواره هایی در ابعاد نانو و لایه های مغناطیسی برای هدایت امواج بهره گرفته شده است. 
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :