آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 263829
تاریخ انتشار : 16 آذر 1398 13:59
تعداد بازدید : 3548

سرگئی برین و لری پیج از مدیریت آلفابت کناره گیری کردند

سرگئی برین و لری پیج که بیست و یک سال پیش گوگل را در گاراژی در منلوپارک کالیفرنیا راه اندازی و آن را به غول بزرگ دنیای آنلاین تبدیل کردند، بالاخره تصمیم گرفتند که از مدیریت این شرکت کناره گیری کنند.
undefined

فناوران- برین و پیج این مطلب را با انتشار بیانیه ای که روز سوم دسامبر در وبلاگ گوگل منتشر شد، اعلام کردند. به این ترتیب، با کنار رفتن این دو بنیان گذار از سمت های شان، از این پس سوندار پیچای که مدیر ارشد اجرایی گوگل است، شرکت مادر را نیز در دست خواهد گرفت.
آلفابت به عنوان شرکت مادر گوگل در سال 2015 و در جریان تغییر ساختار گوگل ایجاد شد تا بتواند سایر کسب وکارهای گروه را مدیریت کند، با ایجاد آلفابت، لری پیج، به عنوان مدیر ارشد اجرایی و سرگئی برین به عنوان رییس شرکت فعالیت می کردند. این دو در پست وبلاگی خود، با اشاره به اینکه آلفابت کاملا به ثبات رسیده، اعلام کردند که زمان ساده سازی ساختار مدیریتی این گروه شرکت ها فرا رسیده بود.
آنها نوشته اند: ما هرگز نمی خواستیم که به پست های مدیریتی خود بچسبیم؛ در حالی که می دانستیم راه بهتری برای اداره شرکت هست... آلفابت و گوگل دیگر نیاز به دو رییس و دو مدیر اجرایی ندارند.
سوندار پیچای در 4 سال گذشته مدیریت گوگل را به عهده داشته و در این مدت تعداد کارکنان گوگل از 59 هزار نفر به 114 هزار نفر رسیده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :