آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264232
تاریخ انتشار : 27 آذر 1398 11:54
تعداد بازدید : 4807

قابلیت گوشی های هوآوی برای کاهش مصرف باتری

با استفاده از امکاناتی که هوآوی برای گوشی های خود درنظر گرفته می توان دوام و شارژدهی باتری را افزایش داد و بر این اساس سه گزینه Performance Mode، Power Saving Mode و Ultra Power Saving Mode این امکان را به کاربر می دهند تا مصرف باتری گوشی هوشمند خود را کاهش بدهد.
undefined

فناوران - تمام شدن شارژ گوشی برای هیچکس خوشایند نیست. مخصوصاً هنگامی که دسترسی به شارژر امکان پذیر نباشد. با استفاده از روش های مختلفی که هوآوی برای گوشی های هوشمند خود در نظر گرفته، می توان مصرف انرژی را به طرز محسوسی کاهش و شارژدهی دستگاه را به میزان قابل توجهی افزایش داد.
برای استفاده از حالت های مختلف کاهش مصرف باتری باید این مراحل انجام داد:
ابتدا وارد منوی Settings شد  و گزینه Battery را انتخاب کرد.
در این بخش با صرف نظر از گزینه Optimize Battery Usage که از طریق الگوریتم هایی خاص سبب کاهش مصرف انرژی می شود، 3 گزینه Performance Mode، Power Saving Mode و Ultra Power Saving Mode وجود دارد که که انتخاب و فعال کردن هر کدام، عملکرد متفاوتی را به دنبال خواهد داشت.
گزینه Performance Mode برای دریافت بیشترین کارایی و توان پردازشی از دستگاه طراحی شده است. با انتخاب این گزینه، محدودیت های موجود بر توان پردازشی دستگاه برداشته می شوند و بازی های سنگین و پردازش های پیچیده به طرز قابل توجهی سریع تر و روان تر انجام می شوند. باید در نظر داشت که انتخاب این گزینه، باعث افزایش مصرف انرژی می شود.
اما اگر هدف ذخیره انرژی و افزایش شارژ گوشی هوشمند باشد، دنبال کردن مراحل زیر می تواند تا حد زیادی مفید واقع شود.
نخستین قدم برای کاهش مصرف انرژی دستگاه، استفاده از گزینه Optimize Battery Usage است. با انتخاب این گزینه دستگاه به صورت خودکار با اعمال بهینه ترین تنظیمات، بستن نرم افزارها و فعالیت های اضافی و بررسی مشکلات احتمالی در زمینه تخلیه باتری، مصرف انرژی را تا حد ممکن کاهش می دهد.
هر کاربر می تواند بسته به میزان شارژ باقی مانده یا نیاز خود یکی از گزینه های Power Saving Mode یا Ultra Power Saving Mode را انتخاب کند.
انتخاب گزینه Power Saving Mode، محدود شدن فعالیت نرم افزارها در پس زمینه، کاهش جلوه های بصری و غیرفعال شدن همگام سازی خودکار و انتخاب گزینه Ultra Power Saving Mode محدود شدن عملکرد دستگاه تنها به تعدادی از نرم افزارهای ضروری را در پی خواهد داشت.
اما این تمام ماجرا نیست و امکانات موجود برای کاهش مصرف انرژی در گوشی های هوآوی به همین موارد محدود نمی شود. با انتخاب گزینه Battery Usage از میان گزینه های موجود در بخش Battery، با صفحه ای باز می شود که میزان انرژی مصرفی توسط هرکدام از بخش های سخت افزاری یا نرم افزاری دستگاه را نشان می دهد.
به این ترتیب با تماشای انرژی مصرفی توسط هر بخش، می توان مدیریت بهتری روی آن داشت. به عنوان مثال اگر نرم افزاری بدون استفاده است اما درصد زیادی از شارژ دستگاه را مصرف می کند، به سادگی می شود آن را از همین بخش غیرفعال کرد. علاوه بر گزینه های موجود در بخش باتری، با استفاده از گزینه Screen Resolution موجود در بخش Display نیز مصرف انرژی دستگاه قابل مدیریت است. کاهش یا افزایش رزولوشن در این بخش، کاهش یا افزایش مصرف انرژی را به دنبال خواهد داشت.
انتخاب و فعال کردن حالت Smart Resolution بهترین گزینه پیشنهادی در این بخش است. با فعال کردن Smart Resolution، دستگاه براساس نرم افزار در حال اجرا، به طور خودکار رزولوشن مناسب را انتخاب می کند تا مصرف انرژی به حداقل برسد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :