آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264323
تاریخ انتشار : 1 دی 1398 11:31
تعداد بازدید : 4822

«حالت تاریک» گوشی، برای سلامت چشم بی فایده است

محققان به تازگی دریافته و اعلام کرده اند که فعال سازی قابلیت حالت تاریک و شبانه در گوشی های هوشمند کمکی به خواب بهتر و سلامت چشم کاربران نخواهد کرد.
undefined

فناوران- در طول یک سال اخیر نرم افزارها و اپلیکیشن های مختلف علی الخصوص پیام رسان ها تلاش زیادی برای عرضه و ارایه حالت تاریک و شبانه کردند تا بدین وسیله از سلامت چشمان کاربران محافظت به عمل آورده و از آثار منفی نور سفید پس زمینه اپلیکیشن های مورد نظر کاربران به هنگام استفاده در شب جلوگیری کنند.
همانطور که از نام حالت تاریک و شبانه dark mode مشخص است، این تم برای آن دسته از افرادی که با حالت خودکار و معمول شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها که پس زمینه سفید و روشنی دارند، طراحی و توسعه داده شده است و برای آن دسته از کاربرانی که به هنگام شب و تاریکی محیط، از اینترنت به گوشی های هوشمند استفاده می کنند، بسیار کاربردی خواهد بود. چرا که چشمان آنها کمتر اذیت شده و مشکلات کمتری برای خواب شب هنگام آنها ایجاد خواهد کرد.
بر اساس گزارش سایت تک رادار، اما حالا نتایج تحقیقات جدید کارشناسان و پژوهشگران تا حد زیادی این قابلیت جدید در اپلیکیشن های مختلف را زیر سوال برده است، چراکه آنها بر این باورند فعال سازی این قابلیت کمک چندانی به حفظ سلامت چشم و الگوهای خواب کاربران نمی کند و از تاثیرات منفی و بلند مدت آن نمی کاهد.
منبع: ایسنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :