آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264473
تاریخ انتشار : 4 دی 1398 11:4
تعداد بازدید : 4743

با درخواست بانک مرکزی از وزارت صنعت

واردات گوشی ارز نیمایی می گیرد

ظاهرا مذاکراتی صورت گرفته تا ارز نیمایی به واردات گوشی موبایل هم اختصاص یابد.
undefined

آی تی من- مدیرکل نظارت ارز بانک مرکزی طی نامه ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت، از وزیر صنعت درخواست کرده که ارز مورد نیاز برای واردات تلفن همراه تامین شود.
از سال گذشته با وجود مشکلاتی که پیش آمد و ارز دولتی به واردات گوشی اختصاص یافت و در پی آن کلاهبرداری هایی صورت گرفت و حالا بسیاری از مدیران شرکت ها در زندان به سر می برند.
همه این موضوعات باعث شد تا هم واردات گوشی به کندی صورت گیرد و هم قیمت گوشی به شدت بالا برود. بر این اساس مدیرکل نظارت ارز بانک مرکزی در نامه ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت، از وزیر صنعت خواسته تا ارز مورد نیاز برای واردات تلفن همراه تامین شود.
 امیرحسین شکوهی دراین نامه آورده است: با توجه به تغییر گروه کالایی گوشی تلفن همراه به گروه کالایی ٢٣، تامین ارز این کالا مطابق نامه وزیر صنعت، از محل ارز سامانه نیما، صادرات یا سپرده واردکننده بنا به درخواست متقاضی به کلیه ارزها امکان پذیر است.
وی افزود: هر گونه اعمال محدودیت به منظور جلوگیری از واردات برند خاص یا کنترل حداکثر ارزش مورد انتظار کالا، در زمان ثبت سفارش کنترل و اعمال شود.
شکوهی در این نامه اعلام کرد: تمامی درخواست های مرتبط با ثبت سفارش های معتبری که به این بانک ارسال می گردند، جهت تخصیص و تامین ارز صرفا مطابق با قواعد مربوط به گروه کالایی ٢٣ مورد بررسی قرار می گیرد.
حالا در صورتی که ارز مورد نیاز واردات گوشی از طریق نیمایی تامین شود، باید دید که آیا روی قیمت گوشی تاثیر می گذارد و شاهد کاهش قیمت ها خواهیم بود، یا اینکه دوباره کلاهبرداری هایی صورت می گیرد و باز هم روند واردات گوشی با مشکل مواجه خواهد شد. باید منتظر بمانیم و ببینیم که در آینده چه اتفاقی می افتد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :