آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264534
تاریخ انتشار : 7 دی 1398 12:2
تعداد بازدید : 4741

فروش آیفون سال آینده افزایش می یابد

۲۰۲۰ سال گوشی های 5G است و رقابت میان این مدل گوشی هاست، بر این اساس پیش بینی شده که میزان فروش اپل ۱۰ درصد افزایش یابد.
undefined

آی تی من- میزان فروش گوشی های اپل در طول فصل گذشته کاهش یافت اما انتظار می رود که درسال آینده فروش آیفون ۱۰ درصد افزایش یابد.
با توجه به اینکه اپل قصد دارد آیفون 5G  را سال آینده راهی بازار کند، آمارها حاکی از آن است که میزان فروش آیفون در طول سالی که در پیش است با رشد ۱۰ درصدی همراه خواهد شد.
بر این اساس پیش بینی شده که میزان فروش آیفون در سال آینده میلادی به ۱۸۵ تا ۱۹۰ میلیون دستگاه برسد.
گمانه زنی ها حاکی از آن است که اپل قصد ندارد قیمت آیفون 5G  را نسبت به گوشی های سال قبل افزایش دهد و اگرچه ساخت این گوشی ها هزینه ی بیشتری روی دست اپل خواهد گذاشت اما به دلیل رقابتی که در بازار موبایل دنیا حکمفرماست، اپل قصد دارد با همان قیمت گوشی های قبلی، آیفون ها جدیدش را به فروش برساند.
انتظار می رود اپل سال آینده ۵ مدل گوشی راهی بازار کند که ۴ مدل از آنها از سرویس های شبکه 5G  پشتیبانی
 می کنند.
آمارها حاکی از آن است که هم اکنون اپل ۹۰۰ میلیون کاربر آیفون در سراسر دنیا دارد که احتمال می رود سال آینده حدود یک سوم از این کاربران اقدام به تعویض گوشی های خود کرده و نسخه 5G  آیفون را خریداری کنند.
اپل در سالی که گذشت با کاهش تقاضا در بازار چین، افزایش تعرفه های مالیاتی و رقابت در زمینه ساخت گوشی های 5G روبه رو شد که بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند دوران طلایی اپل به پایان رسیده است. اما اپل تلاش کرد با حل و فصل تعرفه های مالیاتی و نیز خرید بخش تولید مودم های شرکت اینتل و پایان دادن به مجادلات و دعواهای حقوقی با کوالکام برخی از این مشکلات را از سر راه بردارد. بر این اساس اپل پیش بینی کرده که سال آینده از آیفون ۱۲ بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه به فروش برساند که این رقم نسبت به فروش ۸۰ میلیون دستگاه آیفون ۱۱، رشد چشمگیری را نشان می دهد.
از سوی دیگر با بالا رفتن قیمت گوشی های پرچمدار و به خصوص گوشی های آیفون، بسیاری از کاربران سال هاست که از گوشی های قدیمی آیفون استفاده می کنند و ترجیح داده اند که با به روز رسانی گوشی هایشان همچنان کاربر این دستگاه ها باشند، اما با عرضه نسخه 5G آیفون، بسیاری از کاربران برای خرید نسخه جدید برنامه ریزی کرده اند و اپل انتظار دارد که از ۹۰۰ میلیون کاربر حداقل ۱۰۰ میلیون نفر اقدام به خرید گوشی جدید آیفون کنند.
البته بازار موبایل در سال ۲۰۲۰ بسیار رقابتی خواهد بود چرا که کوالکام هم اعلام کرده که تراشه 5G ارزان قیمت برای گوشی های میان رده طراحی و تولید می کند بر این اساس می توان انتظار داشت که شرکت های چینی اقدام به ساخت گوشی های میان رده مبتنی بر فناوری 5G کنند و مثل شبکه 4G که خیلی زود فراگیر شد، این شبکه با سرعت بیشتری توسعه خواهد یافت و کاربران بیشتری در سراسر دنیا از این سرویس ها بهره خواهند برد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :