آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264677
تاریخ انتشار : 9 دی 1398 15:11
تعداد بازدید : 4687

درگیری های بی رحمانه برای تولید گوشی در دنیا

گزارش مؤسسه Ethical Consumer نشان می دهد، گوشی های همراه موجود در اتحادیه اروپا تنها در یک سال موجب انتشار 14.12 میلیون تن CO2 می شود.
undefined

فناوران- سالانه حدود 211 میلیون گوشی هوشمند فروخته می شود که میانگین عمر این گوشی های هوشمند بین دو تا سه سال، قبل از به روزرسانی آنهاست.
بر اساس نتایج تحقیقی در سال 2019 ، تاثیر منفی اقلیمی کلیه گوشی های همراه اتحادیه اروپا سالانه 14.12 میلیون تن CO2 است. این مؤسسه گفته، طولانی کردن عمر گوشی های هوشمند روشی اساسی برای کاهش تاثیر منفی آب و هوایی آن هاست و با این روش می توان 2.1 میلیون تن انتشار CO2 را کاهش داد. تولید ، توزیع و دفع این گوشی ها حدود 72 درصد از تاثیرات اقلیمی را شامل می شود.
برای ساخت گوشی های هوشمند نیاز به مواد اولیه زیادی از جمله عناصر فلزی است که معمولا در جمهوری دموکراتیک کنگو تهیه می شوند. سال هاست که در کنگو برای تامین منابع فناوری های جدید درگیری های بی رحمانه در استخراج معادن رخ می دهد. طبق اظهارات Ethical Consumer، بسیاری از برندهای معروف شناخته شده فناوری هنوز روشی هایی برای استفاده بهینه از منابع ندارند و همچنان بر تغییرات اقلیمی تاثیرگذار هستند و موجب درگیری های مسلحانه و مرگ ومیر کارگران زیادی می شوند. الکس کرومی، محقق این تحقیق گفت: ما برای خریداران راهنمایی منتشر کردیم تا بدانیم چه کسی برای پایان دادن به این تجارت بی رحمانه در کنگو برای تولید یک ابزار جدید تلاش می کند.
از میان شرکت های موجود مشخص شد، شرکت های گوگل، اپل، فیرفون، ال جی، لنوو و سونی معیارهای بهترین رتبه بندی تهیه مواد معدنی را داشتند. درحالی که دورو، نوکیا، اچ تی وی، هواوی و سامسونگ بدترین رتبه را کسب کردند. 
منبع: ایسنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :