آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264686
تاریخ انتشار : 9 دی 1398 15:35
تعداد بازدید : 4809

شبیه سازی حمله موشکی با فناوری جدید ارتش آمریکا

ارتش آمریکا به تازگی فناوری جدیدی را مورد آزمایش قرار داده که با استفاده از آن می توان آثار و تبعات حمله موشکی را شبیه سازی کرد؛ بدون آنکه نیازی به پرتاب موشک واقعی باشد.
undefined

فناوران- نیروهای هوایی، دریایی و زمینی ارتش آمریکا با همکاری یکدیگر در جریان یک مانور نظامی سه روزه از این فناوری جدید که سیستم مدیریت پیشرفته نبرد یا ABMS نام گرفته برای جمع آوری، تجزیه و تحلیل و به اشتراک گذاری حجم زیادی از اطلاعات به صورت آنی برای هماهنگ سازی عملیات خود در زمین، هوا و دریا بهره گرفتند.
سیستم مذکور بخشی از یک طرح نظامی گسترده تر ارتش آمریکا موسوم به فرماندهی و کنترل مشترک همه جانبه محسوب می شود که قرار است تا پنج سال دیگر تکمیل شود و هدف از اجرای آن به اشتراک گذاری حجم بی سابقه ای از داده های جنگی به صورت آنی و لحظه به لحظه برای پیشبرد موفق عملیات نظامی است. برای موفقیت در این زمینه از حسگرهای پیشرفته هوایی دفاعی، هواپیماها و ناوهای جنگی جدید، پلتفورم جدید شلیک و نیز سیستم های شبیه ساز و از جمله سیستم شبیه ساز حملات موشکی کروز بهره گرفته می شود. سیستم یادشده بعد از شبیه سازی این حملات و نتیجه گیری در مورد تبعات آنها بلافاصله داده های خود را برای هواپیماهای جنگی و رزم ناوهای عملیاتی در نزدیکی خود ارسال می کند تا آنها بتوانند در مورد بهترین واکنش تصمیم گیری کنند. اطلاعات ارسالی با این هدف به طور آنی به روز می شوند تا در هر لحظه واکنش های مناسبی اتخاذ شوند. ارتش آمریکا قصد دارد هر چهار ماه یک بار برای به روزرسانی و ارتقای این سیستم شبیه ساز و طرح نظامی فرماندهی و کنترل مشترک همه جانبه (JADC2) تمرین هایی را برگزار کند و سرعت و دقت واکنش سیستم مذکور را با استفاده از هوش مصنوعی افزایش دهد.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :