آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264842
تاریخ انتشار : 14 دی 1398 11:30
تعداد بازدید : 4699

نیاز ۴ میلیونی بازار موبایل تا عید نوروز

کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل تبلت و لوازم جانبی پیش بینی کرد که در سه ماهه پایانی سال میزان تقاضا برای گوشی موبایل در بازار ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت.
undefined

آی تی من- عضو هیات مدیره انجمن واردکنندگان موبایل و رییس کمسیون ساماندهی و تنظیم بازار اعلام کرد که ماه های پایانی سال همواره با افزایش تقاضای خرید کالا روبرو هستیم که این روند در مورد بازار موبایل نیز صادق است.
شب عید همواره یکی از پر رونق ترین و البته تنش زا ترین بازار ها بوده است چراکه افزایش تقاضا به همان میزان که به رونق کسب و کار ها کمک می کند، چالش هایی را نیز برای کسبه به منظور تامین کردن کالا ایجاد می کند.
آخرین جلسه کمیسیون ساماندهی و تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل با هدف برنامه ریزی در جهت تامین به موقع و کنترل بازار مصرف و جلوگیری از التهابات احتمالی در بازار موبایل کشور با حضور ذینفعان و صاحب نظران این حوزه برگزار شد. در این جلسه برنامه های کوتاه مدتی برای ساماندهی بازار ارایه شد.
رضا قربانی ضمن ویژه خواندن بازار موبایل کشور گفت: در هیچ بازاری همچون بازار موبایل، این میزان گردش مالی و نقدینگی نمی بینیم. همین موضوع بیانگر اهمیت و خاص بودن حوزه موبایل کشور است.
قربانی افزود: این گردش مالی در شب عید با توجه به افزایش تقاضای مصرف کنندگان بیشتر نیز خواهد شد. از این رو با همفکری فعالین این حوزه، تمهیداتی را برای تامین و تنظیم بازار موبایل در شب اندیشیده ایم.
او با بیان افزایش ۱۰ درصدی تقاضای بازار موبایل در شب عید گفت: با بررسی روند واردات و مصرف کشور، پیش بینی می کنیم که در ۳ ماهه پایانی سال دست کم به ۴ میلیون دستگاه موبایل برای تامین بازار نیاز داشته باشیم. از این رو با تمامی ذینفعان موبایل در حال گفتگو و تعامل هستیم تا با تمام توان برنامه های پیشنهادی این انجمن را جهت تامین و تنظیم بازار به اجرا درآورند.
قربانی گفت: در صورتی که مشکل خاصی پیش نیاید، امیدواریم تا پایان سال بتوانیم نیاز بازار را تامین و از التهاب در بازار شب عید جلوگیری کنیم. البته در این مسیر به همراهی دستگاه های اجرایی و نظارتی نیازمندیم که در این خصوص قول های مساعدی داده اند.
در حالی که تقاضا برای گوشی های موبایل در بازار با افزایش روبه رو می شود، انتظار می رود که دستگاه های نظارتی بتوانند قیمت ها را کنترل کنند و در این فصل شاهد افزایش قیمت ها نباشیم. البته نمی توان افزایش نرخ ارز را در افزایش قیمت ها نادیده گرفت اما معمولا به محض بالا رفتن اندک قیمت دلار، بازار موبایل به شدت با افزایش قیمت ها روبه رو می شود و حتی در صورت کاهش قیمت ارز، شاهد نزول قیمت ها در این
 بازار نیستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :