آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264843
تاریخ انتشار : 14 دی 1398 11:51
تعداد بازدید : 4826

«هانا» بازی روانشناسی کودک رونمایی شد

بازی روانشناسی «هانا» یکی از فینالیست های سومین دوره جشنواره بازی های جدی، 10 دی ماه به طور رسمی در فرهنگسرای ارسباران رونمایی شد.
undefined

فناوران- «هانا» بازی با فرایند سرگرمی است و کودک هنگام بازی در حالی که مهارت های شناختیِ خود را تقویت می کند، موجب تسریع و تعمیق روندِ یادگیری آن و از همه مهم تر، موجب بهبود و تغییرِ پایه ای می شود.
«هانا» دارای ویژگی های تقویت مهارت های شناختی کودکان، مطابق بر آموزه های روان شناسی، کاربردی و چند جانبه نگر، ارائه بازخورد و گزارش، افزایش آگاهی والدین، اقتصادی، اثربخش و سرگرم کننده است.
همچنین، پس از آن که کودک مراحلِ بازی را طی می کند،« اَپلیکیشن بازیِ هانا» ، یک گزارش اولیه از توانمندی های کودک و مولفه هایی که نیاز به تقویت دارد به خانواده ها می دهد. پس از ارائه اولین گزارش، خانواده ها نسبت به وضعیت شناختیِ کودک شان آگاهی می یابند.
طبق گفته ی سازندگان بازی، کودک بی آنکه متوجه شود مدت ها زمان خود را صرف بازی می کند، اما در پشت ماجرا به لطف بازی، کودک مشغول مهارت های شناختی است. «هانا» بر پایه رابطه بین روان شناسی و تکنولوژی می باشد و آموزه های روان شناسی را به شکلی متفاوت در اختیار مردم قرار دهد. به اعتقاد زینب سادات جهرمی یکی از طراحان بازی و عضو گروه بازی سازی سرو هانا؛ این پروژه می تواند تاثیر بسزایی در اکوسیستم بازی های رایانه ای ایجاد کند و خدمات نوین برای روا ن شناسی کودک باشد. خدماتی که از لحاظ زمانی و هزینه ای مقرون به صرفه است.
مهدی زاهدی یکی دیگر از طراحان بازی گفت: هانا در حال حاضر شامل ۳۰۰۰ سؤال است که  توسط روان شناس های متخصص طراحی شده و در پروژه بعدی به این سوالات اضافه خواهد شد. زمانی که کودک بازی می کند ما در پشت صحنه، تمامی عملکرد بچه را مورد بررسی قرار می دهیم. ۱۷ نوع تایپ یا راه های مواجه کودک با بازی قرار دارد که باعث خسته نشدن کودک در زمان تعامل با بازی می شود که اهمیت بسیاری دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :