آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264850
تاریخ انتشار : 14 دی 1398 12:10
تعداد بازدید : 4694

برنامه هایی که باید سال ۲۰۲۰ از گوشی پاک کنید

گوشی های هوشمند به علت قابلیت نصب انبوهی از اپلیکیشن ها در سال های اخیر بسیار مورد توجه بوده اند، اما برخی از آنها می توانند بلای جان کاربران شوند.
undefined

فناوران- کاربران گوشی های هوشمند هر روز بارها و بارها اپلیکیشن های مختلفی را کنترل می کنند و ساعت ها از آنها استفاده می کنند ولی به نظر می رسد حذف برخی از این اپلیکیشن ها کیفیت زندگی شخصی و حرفه ای را ارتقا دهد.
در مجموع می توان اپلیکیشن هایی که بهتر است در سال ۲۰۲۰ از روی گوشیتان پاک کنید را به چند دسته تقسیم کرد:
الف: اپلیکیشن هایی که افسرده تان می کنند: مهم ترین اپلیکیشن هایی که باید از روی گوشیتان پاک کنید، آنهایی هستند که شما را افسرده و دلگیر می کنند. بخش عمده این اپلیکیشن ها مربوط به شبکه های اجتماعی هستند که مرتب با نمایش عکس های شیک و غیرواقعی از افراد و جلوه سازی غیرواقعی از سفرها و روابط عاشقانه افراد به شما احساس عقب ماندگی کاذب می دهند. تحقیقات علمی نشان می دهد اپلیکیشن های شبکه های اجتماعی حس عقب افتادگی، تنهایی و یاس را در افراد ایجاد می کنند و روی سلامت، زندگی زناشویی، وضعیت شغلی و غیره افراد تأثیر منفی می گذرند. در این وضعیت شما تصور می کنید اوضاع زندگیتان از همه بدتر است و از همین رو اگر جسارت و اراده قوی دارید، بهتر است با فیس بوک، اینستاگرام، اسنپ چت و غیره خداحافظی کنید.
ب: اپلیکیشن هایی که حریم شخصی شما را نقض می کنند: حریم شخصی در فضای مجازی یکی از نگران کننده ترین موضوعاتی بوده که کاربران در سال ۲۰۱۹ با آن مواجه بوده اند. با توجه به افزایش آگاهی عمومی و مجازات های اعمال شده بر علیه شرکت های متخلف، این موضوع امروزه از گذشته جدی تر گرفته می شود، اما هنوز هم برخی اپلیکیشن های مشهور تلفن همراه نسبت به حفظ حریم شخصی بی توجه هستند و لذا بهتر است کاربران آنها را حذف کنند. از جمله شناخته شده ترین اپلیکیشن های این چنینی می توان به مسنجر یا پیام رسان فیس بوک و نسخه موبایلی مرورگر کروم (که اطلاعات زیادی را در مورد کاربران جمع آوری می کند) اشاره کرد. اکثر بازی های موبایلی نیز در این زمینه عملکرد مناسبی ندارند.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :