آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264893
تاریخ انتشار : 15 دی 1398 11:54
تعداد بازدید : 4804

بر اساس جدیدترین آمار شاپرک

80درصد تراکنش های اینترنتی زیر ۲۵ هزار تومان است

بررسی آمار منتشره از سوی شاپرک نشان می دهد که مبلغ ۷۹ درصد تراکنش های اینترنتی کمتر از ۲۵ هزار تومان بوده و بیش از ۶۶ درصد تراکنش های موبایلی زیر ۵ هزار تومان است.
undefined

فناوران- جدیدترین گزارش منتشره از سوی شاپرک در خصوص وضعیت تراکنش های آبان ماه سال جاری نشان می دهد که در این مدت بالغ بر دو میلیارد و ۲۲۷ میلیون و ۵۹۳ هزار تراکنش به ارزش دو هزار و ۵۲۲ میلیارد ریال در شبکه پرداخت انجام شده که تعداد و ارزش تراکنش ها نسبت به ماه گذشته با کاهش روبرو بوده؛ گزارش شاپرک از دامنه مبلغی تراکنش های ابزار پذیرش اینترنتی و موبایلی نشان از رشد تراکنش های با مبالغ خرد دارد که در ادامه روند تراکنش ابزار پذیرش اینترنتی و موبایلی بررسی شده است.
بر اساس گزارش شرکت شاپرک بالغ بر ۸۸.۳۳  درصد از تراکنش های آبان ماه از طریق پایانه های فروش (کارتخوان) انجام شده و سهم ابزار پذیرش اینترنتی و موبایلی به ترتیب ۵.۹۵ و ۵.۸۲ درصد  بوده است؛ گزارش شاپرک در خصوص سهم ابزارهای پذیرش از نظر تعداد تراکنش ها نشان می دهد که ابزار کارتخوان فروشگاهی به عنوان رایج ترین ابزار پذیرش در کشور نسبت به ماه گذشته ۰.۶۴ درصد افزایش سهم داشته است.
بررسی آمار وضعیت دامنه مبلغی تراکنش های اینترنتی و موبایلی که از طریق صفحات پرداخت اینترنتی، نرم افزارهای موبایلی پرداخت، کدهای USSD و ... انجام می شود نشان می دهد که حجم زیادی از تعداد تراکنش های نیازمند رمز دوم (رمز اینترنتی) در مبالغ پایین و خُرد انجام می شود؛ در واقع بیشتر افرادی که شارژ تلفن همراه از طریق کانال تراکنش های موبایلی انجام می دهند مبالغی زیر ۵ هزار تومان تراکنش دارند و عمده تراکنش های اینترنتی مربوط به تراکنش ها کمتر از ۲۵ هزار تومان است که اجرای طرح رمز دوم یکبار مصرف برای تمامی تراکنش های نیازمند رمز دوم،  با وجود آماده بودن تمامی زیرساخت ها  نیاز به تسهیل از سوی بانک مرکزی و  آگاهی تمامی مشتریان دارد.
۷۹درصد تراکنش های اینترنتی زیر ۲۵ هزار تومان 
بر اساس آمار، بیشترین تعداد تراکنش ها در ابزار پذیرش اینترنتی در بازه ۵۰۰۱ تا ۱۵۰۰۰ تومان قرار گرفته اند و این بازه۳۰.۸۸ درصد از کل تراکنش ها را در برمی گیرد. در این ابزار پذیرش حدود ۷۹.۲۴  درصد کل تراکنش ها دارای مبلغ کمتر از ۲۵ هزار تومان هستند که نسبت به ماه های گذشته روندی افزایش داشته است.
 ۶۶ درصد تراکنش های موبایلی زیر ۵ هزار تومان
نمودار دامنه مبلغی تراکنش های ابزار پذیرش موبایلی در آبان ماه سال جاری نیز نشان می دهد که بالغ بر ۴۲.۱۳ درصد از مجموع تراکنش های انجام شده در کانال ابزار پذیرش موبایلی دارای مبلغ کمتر از دو هزار تومان بوده که نشان از گستردگی خرید شارژ یک هزار تومانی در میان کاربران تلفن همراه در کشور به صورت ماهانه دارد.
همچنین بررسی آمار تراکنش های ابزار پذیرش موبایلی حاکی از آن است که ۶۶.۴۱ درصد از تمام تراکنش های موبایلی در دامنه مبلغی کمتر از ۵ هزار تومان انجام شده که به دلیل خرید متعدد کارت شارژ اپراتورهای مختلف در شبکه پرداخت بوده است
منبع: ایبِنا 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :