آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264902
تاریخ انتشار : 15 دی 1398 12:17
تعداد بازدید : 4723

با 122 میلیارد دلار فروش

تحریم آمریکا مانع رکوردشکنی هواوی نشد

هواوی برخلاف تحریم و فشارهای شدید دولت آمریکا، توانست در سال ۲۰۱۹ میلادی درآمد خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و یک رکورد ۱۲۲ میلیار دلاری را برای خود به ثبت برساند.
undefined

فناوران- هواوی به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‎ های فناوری و دومین تولیدکننده بزرگ و پرفروش جهان در طول یکی دو سال گذشته تحت تاثیر اتهاماتی نظیر جاسوسی از کاربران و مقامات آمریکایی و همکاری با دولت چین تحت فشار، تحریم و محدودیت های فراوانی از سوی کاخ سفید قرار گرفته است.
اما بر اساس تازه ترین اخبار و گزارش های منتشر شده در سایت Business Insider Nordic این شرکت با وجود همه تحریم های دولت آمریکا موفق شد در سال ۲۰۱۹ میلادی به رکورد جدیدی در میزان درامدزایی خود دست پیدا کند و آن نیز رساندن این میزان به ۱۲۲ میلیارد دلار بوده است.
هواوی نشان داد که تحریم های دولت آمریکا نمی تواند تاثیری در توسعه و پیشرفت این شرکت بزرگ که سهم قابل توجهی در کشورهای مختلف جهان دارد، ایجاد کند. هرچند که بدون شک مشکلات عدیده ای را برای آن در بسیاری از کشورهای غربی به وجود آورد. البته مدیران این شرکت بر این باورند که تاثیر محدودیت های وارده بر هواوی هنوز معلوم نشده و رشد آن را در سال آینده میلادی با دشواری روبرو خواهد کرد.
اریک زو ، رییس هیات مدیره هواوی، به تازگی عنوان کرده است که درآمد این شرکت به بالغ بر ۸۵۰ میلیارد یوآن چین معادل ۱۲۲ میلیارد دلار رسیده است و این بدان معناست که این غول تکنولوژی چینی موفق شده یک رکوردشکنی جدید را در کارنامه خود به ثبت برساند و نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد رشد کند.
هواوی سال گذشته ۲۴۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند به فروش رساند که نسبت به آمار متوسط جهان معادل ۲۰۶ میلیون دستگاه در سال، پیشرفت قابل توجه و چشمگیری به شمار می رود. 
منبع: ایسنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :