آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 264986
تاریخ انتشار : 17 دی 1398 11:31
تعداد بازدید : 4720

انتظاراتی که از گوشی های سال 2020 داریم

سال 2020 را می توان سال بزرگی برای بازار موبایل دنیا دانست چرا که در این سال قرار است نه تنها گوشی هایی مبتنی بر 5G راهی بازار شوند، بلکه گوشی های تاشو قرار است امسال ترند شوند و اکثر شرکت ها اقدام به معرفی گوشی های تاشونده می کنند.
undefined

ساحره چمنی
آی تی من- سامسونگ و هواوی اوایل پارسال از نخستین گوشی های تاشو رونمایی کردند و اگرچه این گوشی ها مدت زمان زیادی طول کشید که بازار عرضه شوند، اما به نظر می رسد امسال تعداد بیشتری از شرکت ها اقدام به معرفی گوشی های تاشو کنند.
در این گزارش به تغییراتی می پردازیم که قرار است امسال بازار موبایل دنیا رقم بخورد.
 گسترش شبکه 5G 
پارسال نخستین گوشی های مبتنی بر شبکه 5G عرضه شدند اما به دلیل اینکه هنوز زیرساخت های این شبکه فراهم نیست عملا هنوز سرویسی مبتنی بر این شبکه ارایه نشده اما جالب است بدانید که این گوشی ها با قیمت بسیار بالایی راهی بازار شده اند.
بر این اساس انتظار می رود که امسال نیز گوشی های بیشتری با پشتیبانی از این شبکه راهی بازار شوند، اما همچنان اضافه شدن این فناوری به گوشی ها موجبات افزایش قیمت آنها را فراهم می کند. با این حال اپل اعلام کرده که درصدد است تا قیمت آیفون 5G را افزایش ندهد. اما از سوی دیگر شرکت هایی مثل کوالکام در حال ساخت پردازنده های میان رده ای با پشتیبانی از شبکه 5G هستند که قیمت کمتری نسبت به پرچمداران دارند. به این ترتیب به نظر می رسد امسال قرار است گوشی های میان رده هم به شبکه های 5G متصل شوند و بر این اساس امسال شاهد عرضه گوشی های ارزان قیمت تر مبتنی بر این شبکه خواهیم بود.
 عرضه گوشی های تاشو ارزان قیمت
در سال ۲۰۱۹، شاهد عرضه گوشی های تاشدنی بودیم و سال ۲۰۲۰، تعداد گوشی هایی با این شکل و شمایل افزایش خواهد یافت. سامسونگ و هواوی گوشی هایشان را به بازار عرضه کرده اند و موتورولا به زودی این گوشی را راهی بازار خواهد کرد.
طراحی گلکسی فولد مانند کتاب بود که در پی باز شدن تبدیل به تبلت می شد. گوشی تاشو هواوی یعنی میت ایکس هم شبیه گلکسی فولد سامسونگ بود اما سایز بزرگتری داشت. اما ریزر موتورولا برخلاف گلکسی فولد و میت ایکس از قسمت طولی تا می شود و شبیه نسخه قدیمی ریزر است.
اما قیمت گوشی های تاشو بسیار بالا بود؛ گلکسی فولد ۲۰۰۰ دلار قیمت داشت، میت ایکس هواوی با قیمت ۲۴۰۰ دلار راهی بازار شد، اما موتورولا قمیت گوشی ریزر را ۱۵۰۰ دلار تعیین کرده است. بر این اساس پیش بینی می شود که امسال گوشی های تاشو با قیمت ارزان تری راهی بازار شوند تا مشتریان بیشتری درصدد خرید این گوشی ها بربیایند.
 دوربین هایی با مگاپیکسل بالاتر
گزارش ها حاکی از آن است که سامسونگ روی گوشی جدیدش از سری گلکسی S قصد دارد دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی قرار دهد. از سوی دیگر شرکت شیائومی هم خبری مبنی بر استفاده از دوربین با مگاپیکسل روی گوشی های آینده اش منتشر کرده است. بر این اساس به نظر می رسد در سال پیش رو گوشی هایی پرچمدار و حتی گوشی های میان رده با دوربین های پرقدرت تری راهی بازار خواهند شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :