آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265061
تاریخ انتشار : 18 دی 1398 16:21
تعداد بازدید : 4535

هشدار FBI درباره تلویزیون های هوشمند

پلیس فدرال آمریکا موسوم با صدور بیانیه ای به شهروندان آمریکایی درباره خرید تلویزیون های هوشمند هشدار داد و اعلام کرد که این تلویزیون ها قادر به جاسوسی و رصد زندگی آنها هستند.
undefined

فناوران- پلیس فدرال آمریکا در بیانیه هشدار خود درباره این نسل از تلویزیون ها اعلام کرد: چنانچه قصد خرید تلویزیون های هوشمند را دارید یا احتمالا آن را خریداری کرده اید، این دستگاه در  اتاق نشیمن شما می تواند توسط هکرها بعنوان ابزاری برای رصد سایبری به شبکه کامپیوتری داخل منزل و همچنین جاسوسی استفاده قرار بگیرد.
اف.بی.آی در هشدار خود به مجهز بودن این گونه تلویزیون ها به دوربین، میکروفن و تکنولوژی شناسایی چهره اشاره کرده و افزوده است که این تلویزیون ها در کارخانه سازنده در قیاس با رایانه های شخصی و یا گوشی های همراه هوشمند، از تمهیدات ضعیف امنیتی برخوردار بوده و راه های نفوذ برای هکرها به آن سهل است و می تواند شبکه اینترنتی داخل منازل را به شدت دربرابر چنین نفوذهایی آسیب پذیر سازد.
پلیس اف.بی.آی به خریداران ا توصیه کرده است که هر از گاهی گذرواژه این تلویزیون ها را تغییر دهند و زمانی که از آن استفاده نمی کنند دوربین های تعبیه شده روی آن را خاموش کنند.
منبع: ایرنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :