آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265144
تاریخ انتشار : 23 دی 1398 11:49
تعداد بازدید : 91

قطع ۲۱۸ هزار سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی

تعداد سیم کارت های شخصی مسدود شده از سوی رگولاتوری، به دلیل ارسال پیامک های مزاحم تبلیغاتی، به بیش از ۲۱۸ هزار خط رسید.

undefined
فناوران- در پی تداوم روند برخورد با سیم کارت های شخصی ارسال کننده پیامک های مزاحم تبلیغاتی، حدود ۲۰ هزار سیم کارت طی دو ماه گذشته مسدود شده است.
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، آذرماه امسال از تشدید برخورد با افرادی که با شماره های شخصی و سرشماره‎ ها اقدام به ارسال پیامک های تبلیغاتی مزاحم می کنند، خبر داد. براین اساس مقرر شد اگر مشترکی از سیم کارت خود برای پیامک های مزاحم استفاده کند، امکان ارسال پیامک برای تمام سیم کارت های متعلق به وی غیرفعال شود.
کاربران بسیاری از دریافت پیامک های تبلیغاتی که با شماره های شخصی برای آنها ارسال می شوند ابراز نارضایتی می کنند و رگولاتوری از طریق سامانه دستوری «ستاره ۸۰۰ مربع» از کاربران خواسته که شماره هایی را که از این طریق اقدام به ارسال پیامک تبلیغاتی می کنند، به این سامانه اعلام کنند تا با آنها برخورد شود.
اجرای سیاست قطع خطوط موبایلی که اقدام به ارسال پیامک های تبلیغاتی می کنند و تسریع در روند برخورد با مزاحمت های پیامکی از بهمن ماه سال ۹۷ و طبق دستور رییس جمهور در دستور کار رگولاتوری قرار گرفته و در فاصله نزدیک به یک سال به مسدودی بیش از ۲۱۸ هزار سیم کارت رسیده است.
براساس آخرین آمار منتشر شده، تا روز ۲۲ دی ماه جاری، بیش از ۲۱۸ هزار و ۹۳ سیم کارت شخصی به دلیل مزاحمت پیامکی قطع شده است.
مطابق با آمار رگولاتوری، بیشترین اعتراضات از پیامک های تبلیغاتی مربوط به پیامک هایی است که از سمت سیم کارت های شخصی و به صورت انبوه ارسال می شود. از آنجایی که از این سیم کارت ها تنها برای ارسال پیامک انبوه استفاده شده و سرویس دیگری از آن فعال نیست، بر مبنای حجم زیادی از پیامک که از طریق این سیم کارت ها ارسال می شود این تخلف قابل شناسایی است و به همین دلیل رگولاتوری از مشترکانی که این سیم کارت ها را دریافت می کنند خواسته که از طریق کد دستوری این سیم کارت ها را گزارش کنند.
مشترکان موبایل می توانند با شماره گیری کد دستوری ستاره هشتصد مربع (#۸۰۰*) نسبت به درخواست قطع سرویس پیامک های انبوه تبلیغاتی و ارزش افزوده اقدام کنند. در این سامانه علاوه بر امکان درخواست برای قطع خدمات و تبلیغات، گزینه ای نیز برای تبلیغ از خط شخصی وجود دارد که کاربر با واردکردن شماره موبایلی که از آن پیامک دریافت می کند می تواند آن را گزارش داده تا رگولاتوری نسبت به مسدود کردن آن شماره اقدام کند.

این آمار در حالی است که تعداد مشترکان موبایل تا پایان سال ۹۷ حدود ۹۳ میلیون و ۳۶ هزار و ۵۸۴ نفر، گزارش و ضریب نفوذ موبایل ۱۱۳ درصد بود که آمارها نشان می دهد طی ۶ ماهه اول امسال، ۲۳ میلیون سیم کارت در کشور فعال شده است.
هم اکنون ۸۶.۴۲ درصد از جاده های اصلی، فرعی و ریلی کشور تحت پوشش تلفن همراه هستند.
منبع: مهر 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :