آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265145
تاریخ انتشار : 23 دی 1398 12:11
تعداد بازدید : 79

سهم تاکسی های اینترنتی از عوارض شهرداری مشخص شد

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: در بررسی وضعیت تاکسی های اینترنتی آن ها موظف به پرداخت ۱.۵ درصد از بهای دریافتی خود به شهرداری ها برای تامین زیرساخت های شهری شدند.
undefined

فناوران - مرتضی ضامنی با تاکید بر اینکه باید برای فعالیت تاکسی های اینترنتی چارچوبی در نظر گرفته می شد، اظهار کرد: این چارچوب با مصوبه هیات وزیران و با مشارکت وزارتین صمت و کشور در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه در بررسی وضعیت تاکسی های اینترنتی آن ها موظف به پرداخت ۱.۵ درصد از بهای دریافتی خود به شهرداری ها برای تامین زیرساخت های شهری شدند، افزود: در تدوین این آیین نامه بازیگرانی دیگری از جمله معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فعالین این حوزه نیز نقش داشته اند.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با تاکید بر اینکه به منظور پایان دادن به درگیری ها و چالش هایی که بین مدیریت شهری و ارایه دهندگان این خدمات وجود داشته سیاست گذاری های جدید در این حوزه صورت گرفته است، گفت: در نهایت تمام این خدمات منجر به تدوین یک دستورالعمل شد که توسط وزیران کشور و صمت به امضا رسید.
ضامنی ادامه داد: در ماده ۵ پیوست این دستورالعمل اعلام شده که این شرکت ها بابت هر سفری که انجام می شود مبلغی در حدود ۱.۵ درصد از بهای سفر را به منظور هزینه آن زیرساخت ها پرداخت کنند.
وی با بیان اینکه محل پرداخت ۱.۵ درصد مذکور در ید اختیار شرکت ها است، گفت: اگر شرکت های تاکسی های اینترنتی بخواهند از محل شارژی که دریافت می کنند پرداخت صورت می گیرد و اگر صلاح بر افزایش کرایه باشد نیز باز در اختیار آن ها است.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با تاکید بر اینکه تاکسی های اینترنتی مدعی هستند که تجارتی دارند که هزینه و فایده آن باید به صرفه باشد، افزود: با توجه به قیمت هایی که اعلام می کنند و مدعی هستند کمتر از سایر شرکت های مشابه فعالیت می کنند از این رو با تقاضای وزارت صمت این اختیار در خصوص اینکه نحوه پرداخت این ۱.۵ درصد مصوب چگونه باشد در اختیار شرکت ها قرار داده شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :