آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265157
تاریخ انتشار : 23 دی 1398 14:45
تعداد بازدید : 4764

در جریان برگزاری نمایشگاه CES2020

سامسونگ 3 جایزه در زمینه توسعه پایدار گرفت

شرکت سامسونگ دهه جدید را با بردن سه جایزه آغاز کرد که نشان دهنده تعهد دایم این شرکت به اقداماتی مانند بازیافت، استفاده مجدد و مدیریت پسماند است.
undefined

فناوران- در مراسم جوایز چالش های الکترونیک مدیریت پایدار مواد (SMM) در سال 2019 که به میزبانی سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا برگزار شد، شرکت سامسونگ توانست جوایز قهرمانی و پیشتازی را به دست آورد. همچنین در مراسم جوایز نوآوری های نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی (CES) سامسونگ به عنوان برنده جایزه توسعه استفاده کارآمد از منابع، معرفی شد. 
تعهد به اقتصادی چرخه ای
مراسم چالش های الکترونیک مدیریت پایدار مواد (SMM) که از سال 2014 به میزبانی سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا برگزار می شود، در واقع میزان تعهد شرکت کنندگان به مدیریت پایدار منابع و بازیافت مسوولانه مواد را سنجیده و به شرکت هایی که در آمریکا بصورت داوطلبانه وارد برنامه های بازیافتی می شوند، جایزه اهدا می کند. 
این جوایز در دو گروه برای محصولات و خدمات غیرمحصولی و فناوری های جدید ارایه می شود که به تناسب با حفظ محیط زیست بهینه سازی شده اند و جایزه ای هم در زمینه ی پیشتازی در فعالیت های بازیافتی اهدا می شود. امسال سامسونگ در هردو گروه برنده شد و در روز 8 ژانویه هم مسوولان سامسونگ در مراسم جوایز چالش های الکترونیک مدیریت پایدار مواد (SMM) در لاس وگاس شرکت کردند. 
در بین برگزیدگان، سامسونگ سومین جایزه خود در تاریخ این مراسم که از سال 2016 شروع شده را دریافت کرد که نشان دهنده پیشتازی در ایده های حفظ محیط زیست در صنایع الکترونیک است. استفاده مجدد از قطعات گلکسی، برای اهداف حفاظت از محیط زیست و دستاوردهای اجتماعی دلیل اصلی اهدا این جایزه به سامسونگ است. 
پروژه استفاده مجدد از قطعات گلکسی، گوشی های منسوخ را در دستگاه‎های قابل اتصال به اینترنت چیزها استفاده می کند تا برای جوامع کمتر توسعه یافته سودآور باشند. این پروژه با همکاری موسسه تحقیقات پزشکی کره از سال 2017 آغاز شده و در یکی از مهمترین قدم ها از گوشی های بازیافتی در تولید تجهیزات قابل حمل آزمایش چشم استفاده شده است. در سال 2017 این پروژه برای اولین بار برنده این جایزه شد و سال گذشته هم توانست 90 دستگاه آزمایش چشم را به ویتنام برساند که برای آزمایش 14 هزار نفر از مردم آنجا استفاده شده بودند. 
در بخش پیشتازی هم سامسونگ برای ششمین سال متوالی جایزه طلا را بدست آورد که تنها به شرکتهایی اهدا می شود که 96 درصد کل تولیدات الکترونیکی شان توسط شرکت های ثالث بازیافت کننده تایید شود. سامسونگ همچنین به دلیل جمع آوری و بازیافت 60 هزار تن پسماند الکترونیکی در سال 2018، بستن قرارداد صرفا با شرکت های دارای تاییدیه e-Stewards و برنامه ای برای اهدای تاییدیه بازیافت محصولات الکترونیک، مورد تقدیر قرار گرفت. این شرکت همچنین بصورت فعال در برنامه eCycling شرکت می کند که برنامه جمع آوری داوطلبانه پسماندهای الکترونیکی، توسط شرکت ها و تحت مدیریت اتحادیه فناوری های مصرفی (CTA) است.
 نوآوری پایدار
در نمایشگاه CES امسال، سامسونگ جوایز متعددی را در بخش جوایز نوآوری ها برای محصولات و خدمات خود از فناوری های نمایشگر تا گوشی های موبایل دریافت کرد. یکی از برجسته ترین دلایل آن ارایه راهکارهایی نوآورانه و برجسته مانند طراحی بسته های سازگار با محیط زیست در تلویزیون های Serif بود که برای استفاده پایدار از منابع، از آنها تقدیر شد. 
طراحی این بسته بندی ها موسوم به Eco-Packaging به مصرف کنندگان امکان می دهد تا از بسته بندی یک محصول برای قطعات کوچکتر لوازم خانه شان استفاده کنند. وقتی محصول را خارج کردید، می توانید کارتن ضخیم بسته بندی را به عنوان یک میز یا قفسه کوچک استفاده کنید که راهنمای آن هم با استفاده از کد QR روی جعبه قابل دریافت است. این بسته بندی برای اولین بار در نیمه اول سال 2020 برای تلویزیون های The Serif ارایه خواهد شد. 
سامسونگ پیش از نمایشگاه CES امسال و در روز 4 ژانویه هم یک رخداد جمع‎آوری پسماندهای الکترونیکی را میزبانی کرد که در آن شرکت کنندگان می‎توانستند لوازم الکترونیکی منسوخ خود را بدون هیچ هزینه‎ای دور بیاندازند. سامسونگ این مراسم را بصورت سالانه و از سال 2017 برگزار می کند.
منبع: سامسونگ 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :