آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265160
تاریخ انتشار : 23 دی 1398 14:57
تعداد بازدید : 4743

رونق اپلیکیشن های دارای زبان بومی در هند

بازار محتوای دیجیتال در هند در حال تحولات بسیار مهمی است که یکی از این تحولات اقبال به استفاده از اپلیکیشن هایی است که محتوای خود را به زبان بومی تولید و منتشر می کنند.
undefined

فناوران- بر اساس آماری که به تازگی توسط گوگل در مورد بازار محتوای دیجیتال هند منتشر شد، ۹۰ درصد از کاربران جدید اینترنت در این کشور محتوای مورد نیاز خود را به زبان های محلی هندی دریافت و تأمین کرده و تمایلی به استفاده از محتوا به دیگر زبان ها ندارند.
هند در حال حاضر دارای ۵۳۰ میلیون کاربر اینترنت است و از نظر مصرف محتوای دیجیتال در صدر کشورهای جهان قرار دهد. از همین رو رویکرد جدید کاربران اینترنت در این کشور در زمینه مصرف محتوا به زبان های محلی اهمیت فوق العاده ای یافته و نشانگر شکل گیری یک روند جدید در این کشور است که می تواند به کشورهای دیگر تسری یابد.
بر همین اساس نه تنها محتوای متنی در بازار محتوای دیجیتال هند به زبان های محلی تولید می شود، بلکه این روند در زمینه تولید محتوای صوتی و ویدئویی هم مشاهده می شود.
در میان اپلیکیشن های مختلف در حال افزایش محبوبیت در هند، تیک تاک رتبه اول را کسب کرده است. از این اپلیکیشن برای تولید ویدئوهای کوتاه مفرح به طور گسترده استفاده می شود. این اپلیکیشن به 10 زبان متداول در هند در دسترس است و میزان بارگذاری آن از ۲۰۰ میلیون بار گذشته است.
منبع: مهر 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :