آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265195
تاریخ انتشار : 24 دی 1398 13:16
تعداد بازدید : 99

واتس اپ به زودی در میلیون ها گوشی از کار می افتد

با توجه به ارتقای گسترده اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ، میلیون ها گوشی همراه به زودی دیگر این اپ را پشتیبانی نخواهند کرد، همچنین نسخه های قدیمی تر گوشی های اندروید و آیفون از تاریخ یک فوریه دیگر قابلیت دسترسی به این اپلیکیشن را که تحت مالکیت فیسبوک است، نخواهند داشت.
undefined

فناوران- واتس اپ می گوید این اقدام برای حفظ امنیت کاربرانش ضروری بوده است و به ایشان سفارش کرده از آخرین نسخه سیستم عاملی استفاده کنند که برای گوشی آن ها موجود است.
واتس اپ اعلام کرد بعد از 31 ژانویه «بعضی از قابلیت های برنامه ممکن است در هر زمانی متوقف شود.»، چون دیگر به دنبال ارتقای برنامه خود برای آن دسته از سیستم عامل ها نیست.
واتس اپ در پستی در بلاگ خود نوشت: «در سیستم عامل هایی که در ادامه می آید، دیگر نمی توان حساب کاربری جدیدی ایجاد کرد یا حتی از حساب های فعلی دوباره هویت خود را تایید کرد. برای بهترین تجربه در استفاده از واتس اپ، پیشنهاد ما استفاده از آخرین نسخه های سیستم عامل اپل و اندروید موجود برای گوشی است.»
 سیستم عامل آیفون اپل (iOS)
برای گوشی های اپل، هر آیفونی که سیستم عامل 8 یا قدیمی تر از آن را داشته باشد، واتس اپ تا آخر ماه ژانویه از آن برچیده می شود. اپل سیستم عامل 9 آیفون را در سال 2015 منتشر کرد، که یعنی هر کسی آیفون 6اس یا جدیدتر دارد، به مشکلی برنخواهد خورد. بعضی از مدل های قدیمی تر، ولی نه همه آن ها، نیز قادر خواهند بود سیستم عامل 8 را نصب کنند. در ادامه فهرست آیفون هایی را که قبل از سیستم عامل 8 ساخته شدند از نظر خواهیم گذراند و خواهیم دید قابلیت پشتیبانی از برنامه جدیدتر را خواهند داشت یا خیر:
آیفون 6/ آیفون 6 پلاس - می تواند به سیستم عامل 9 ارتقا یابد تا واتس اپ را پشتیبانی کند.
آیفون 5/ آیفون 5 اس / آیفون 5 سی- می تواند به سیستم عامل 9 ارتقا یابد تا واتس اپ را پشتیبانی کند.
آیفون 4 اس - می تواند به سیستم عامل 9 ارتقا یابد تا واتس اپ را پشتیبانی کند.
آیفون 4 و قدیمی تر - نمی تواند به سیستم عامل 9 ارتقا یابد و واتس اپ دیگر پشتیبانی نخواهد شد.
 اندروید
این ماجرا شامل هر گوشی اندرویدی می شود که نسخه ای قدیمی تر از 4.0.3 دارد (یا اندروید نون بستنی - Ice Cream Sandwich) که در سال 2011 منتشر شد.
این بدان معنی است که اندروید های 2.3.7 و قدیمی تر از آن تحت تاثیر قرار خواهند گرفت، که البته تنها گوشی هایی با قدمتی بیش از ده سال را شامل خواهد شد.
حتی بسیاری از گوشی هایی که قبل از 2011 ساخته شده اند نیز قادر خواهند بود به سیستم عامل های جدیدتر ارتقا یابند، یعنی صاحبان آن ها می توانند به استفاده از واتس اپ ادامه دهند.
واتس اپ همچنین اعلام کرده: «گرچه این گوشی ها بخش مهمی از داستان و کار ما بوده اند، ظرفیت های لازم برای گسترش برنامه ما در آینده و قابلیت های جدید آن را نخواهند داشت. این تصمیم خیلی سختی بود، ولی در عین حال تصمیمی درست بود تا بتوانیم افراد را با تجربه ای بهتر در استفاده از واتس اپ برای ارتباط با دوستان، خانواده، و عزیزان شان فراهم آوریم.»
صاحبان گوشی های اندروید می توانند نسخه سیستم عامل دستگاه خود را با رفتن به منوی «تنظیمات» (Settings) - «تنظیمات عمومی» (General) و بعد «به روزرسانی نرم افزار» (Software Update) پیدا کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :