آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265201
تاریخ انتشار : 24 دی 1398 13:23
تعداد بازدید : 4731

برای نخستین‌بار و در کشور چین

هوآوی فروشگاه بدون فروشنده و رباتیک افتتاح کرد

در نخستین فروشگاه بدون فروشنده و کاملاً رباتیک هوآوی در چین، تمام کارها از دریافت سفارش تا تحویل کالا به مشتری، توسط ربات های هوشمند انجام می شود.
undefined

فناوران - هوآوی در تعداد زیادی از کشورهای دنیا فروشگاه فیزیکی و رسمی محصولات خود را راه اندازی کرده؛  این بار نخستین فروشگاه بدون متصدی (بدون حضور انسان) و کاملاً رباتیک خود را در چین افتتاح کرده است. این فروشگاه هوشمند جدید شبیه یک کپسول طراحی شده و نمای جلویی آن از شیشه ضدگلوله ساخته شده است. در این فروشگاه دو بازوی رباتیک، شامل یک بازوی بزرگ و یک بازوی کوچک وجود دارد که قادر به چرخش 360 درجه هستند.
 این فروشگاه بدون حضور انسان و در واقع بدون متصدی بوده و 24 ساعته باز است و خریداران می توانند از طریق صفحه نمایش بزرگی که در بخش مشتری قرار گرفته، کالای دلخواه خود را خریداری کنند. پس از انجام خرید، ربات بزرگ کالا را از قفسه برداشته و در بخش تحویل می گذارد تا ربات کوچک تر آن را به خریدار تحویل دهد.
 هوآوی با راه اندازی این فروشگاه در شهر ووهان چین، به دنبال راه های جدید برای اطمینان خاطر جهت دسترسی علاقه مندان به محصولات خود در هفت روز هفته و به صورت شبانه روزی است. به نظر می رسد در آینده نزدیک شاهد راه اندازی تعداد بیشتری فروشگاه کاملاً رباتیک از سوی هوآوی در شهرهای مختلف چین باشیم.در ایران نیز شاهد افتتاح  فروشگاه هایی هستیم که به طور انحصاری محصولات هوآوی را ارایه می کنند به نحوی که در حال حاضر ۱۵ فروشگاه منتخب هوآوی در سراسر ایران در حال فعالیت هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :