آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265409
تاریخ انتشار : 30 دی 1398 12:0
تعداد بازدید : 3491

محصولات مبتنی بر اینترنت چیزها صاحبان خود را فریب می دهند

محققان آمریکایی هشدار می دهند که هکرها می توانند با فریب دادن محصولات مبتنی بر اینترنت چیزها (IoT) آنها را به خیانت کردن به مالکان خود وادار کنند.
undefined

فناوران- محصولات مبتنی بر اینترنت چیزها مجهز به انواع حسگر بوده و برای دریافت و انتقال انواع داده ها بدون نیاز به دخالت انسان به کار می روند. این محصولات در آینده بر روی انواع خودروها، لوازم آشپزخانه، ترموستات ها، قفل های درب ها، دستیارهای صوتی و حتی تجهیزات بیمارستانی نصب خواهند شد و هرگونه اختلال در عملکرد آنها می تواند مشکلاتی جدی ایجاد کرده و حتی زندگی افراد را به مخاطره بیندازد.
شرکت های فناوری خصوصی تولید چنین محصولاتی را به طور گسترده و با کاربردهای فراوان آغاز کرده اند. اما مهندسان نرم افزار نسبت به ایمن سازی تولیدات مرتبط با اینترنت چیزها اهتمام لازم را ندارند. تولید سریع محصولات جدید هم نسبت به ایمن سازی آنها اهمیت بیشتری برای شرکت های خصوصی دارد و این اهمال در آینده چالش هایی اساسی ایجاد خواهد کرد.
بررسی که در این زمینه توسط آدری کورت کرونین محقق دانشگاه آمریکن انجام شده، حاکیاست که حدود ۷۰ درصد از تمامی محصولات مبتنی بر اینترنت چیزها آسیب پذیری های امنیتی مختلفی دارند که بخش عمده آنها مربوط به استفاده از نرم افزارهای ناایمن و بخش دیگری از آنها ناشی از استفاده از سیستم های ارتباطی و مخابراتی رمزگذاری نشده است.
از سوی دیگر قوانینی وجود ندارد که باعث شود شرکت های تجاری و فناوری در برابر حملات هکری از نظر حقوقی مسئولیت پذیر باشند و مجبور شوند مسئولیت این حملات را بر عهده بگیرند. البته باید توجه داشت که رمزگذاری اطلاعات یادشده هم هزینه های اضافی به شرکت ها تحمیل می کند و هم باعث می شود آنها نتوانند به راحتی به اطلاعات خصوصی افراد دسترسی یابند. مجموعه این رویدادها و تبعات آنها می تواند روی افزایش استفاده از محصولات اینترنت چیزها تأثیر منفی بگذارد.
منبع: مهر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :