آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 265410
تاریخ انتشار : 30 دی 1398 12:1
تعداد بازدید : 3477

پلیس آمریکا از نرم افزار بازشناسی چهره غیر موثق استفاده می کند

پلیس آمریکا و کانادا از یک نرم افزار بازشناسی چهره متعلق به شرکتی ناشناخته استفاده می کند که موثق نیست و نگرانی های امنیتی زیادی را به وجود آورده است.
undefined

فناوران- به نظر می رسد نگرانی افراد درباره استفاده از فناوری بازشناسی چهره توسط نیروهای پلیس به جا است و حریم شخصی آنها را به خطر می اندازد. این درحالی است که بسیاری از نیروهای پلیس در آمریکا از فناوری بازشناسی چهرهی استفاده می کنند که نگرانی های امنیتی زیادی ایجاد می کند.
نشریه نیویورک تایمز فاش کرده بیش از ۶۰۰ سازمان اجرای قانون در آمریکا و کانادا طی سال گذشته از یک نرم افزاری ناشناخته متعلق به استارت آپ Clearview AI استفاده کرده اند که تصاویر آپلود شده را حتی با وجود زاویه های نامناسب با ۳ میلیارد عکس موجود در مخزن خود مقایسه می کند. این عکس ها از فضای وب از جمله فیس بوک و یوتیوب ذخیره شده اند. هرچند این نرم افزار فناوری بازشناسی چهره به حل برخی پرونده های جنایی کمک کرده اما یک نگرانی امنیتی به وجود آورده است زیرا پلیس می تواند با استفاده از آن افراد را رصد و یا از آنها سو استفاده کند.
یکی از مشکلات استفاده از فناوری بازشناسی چهره در نیروی پلیس آمریکا و کانادا ریشه در فقدان نظارتی دارد. از سوی دیگر برای توسعه نرم افزار Clearview AI از اطلاعات مردم واقعی استفاده نشده و توانایی شرکت برای حفظ اطلاعات نیز بررسی نشده است.
Clearview AI  تا اواخر ۲۰۱۹ میلادی مخفیانه عمل می کرد. علاوه بر تمام این موارد به نظر می رسد نرم افزار این شرکت با جمع آوری انبوه تصاویر، قوانین فیس بوک و پلتفرم های اینترنتی دیگر را نقض می کند.
فیس بوک اعلام کرده این وضعیت را بررسی می کند و اگر Clearview AI قوانین آن را نقض کرده باشد، اقدامات متناسب با آن را انجام می دهد.
از سوی دیگر یکی دیگر از نگرانی های موجود مربوط به درصد خطای نرم افزار است. نرم افزار این شرکت تا ۷۵ درصد افراد را به طور صحیح شناسایی می کند و انیستیتو ملی استاندارد و فناوری آمریکا نیز آن را آزمایش نکرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :